Linux Mint Turkiye Forum

Linux Mint Destek => Donanım => Konuyu başlatan: eprianu - 02 Ekim 2018, 18:25:17

Başlık: Açılışta Diskin Hazır Olmaması Problemi
Gönderen: eprianu - 02 Ekim 2018, 18:25:17
İyi günler,

Diskimin bir bölümünü NTFS olarak biçimlendirdim ve etiket olarak ORTAK ismini verdim. Hem Windows hem de Mint'te çalışırken dosyalarımı bu bölüme kaydediyorum ki işletim sistemi değişikliğinde herhangi bir problem olmasın diye.

ORTAK adını verdiğim bu bölümdeki klasörlere ait kısayolları Mint'te masaüstüne ekledim. Ancak şöyle bir problemim var: Bilgisayar açıldığı zaman bu klasörlere ait kısayollar aşağıdaki gibi görünüyor. Yine ORTAK adını verdiğim bu bölümden herhangi bir resmi masaüstü arkaplanı olarak ayarladıysam başlangıçta gidiyor. Bölüme bir kere girip çıktığım zaman sorun düzeliyor. Bu problem tam olarak ne ile alakalı bilmiyorum, başlığı da tahmini olarak yazdım. Yardımlarınızı bekliyorumç

(https://i.hizliresim.com/1EX5zA.png)
Başlık: Ynt: Açılışta Diskin Hazır Olmaması Problemi
Gönderen: Butterfly - 02 Ekim 2018, 21:57:45
Forumda disk bölümlerinin açılışta otomatik bağlanması ile ilgili konu mevcut.

[Nasıl] Disk Bölümlerini Açılışta Otomatik Bağlama (https://forum.linuxmint.net.tr/index.php?topic=311.msg2472#msg2472)
Başlık: Ynt: Açılışta Diskin Hazır Olmaması Problemi
Gönderen: eprianu - 02 Ekim 2018, 22:38:44
Hocam bende ayarlar zaten linkteki gibiymiş. Ben zaten disk ekranında bu ayarlara bakmıştım. Çok da sorun değil bir kere girip çıkmak ama otomatik bağlansa iyi olur tabi ki.
Başlık: Ynt: Açılışta Diskin Hazır Olmaması Problemi
Gönderen: Butterfly - 02 Ekim 2018, 22:50:25
Bu ayarlar zaten otomatik bağlanması için, eğer bir sorun yoksa disk bölümü otomatik bağlanır ve sizin bir işlem yapmanıza gerek kalmaz. Bu ayarlara rağmen otomatik bağlanmıyorsa, yanlış bir şeyler olma olasılığı yüksektir. Konunun devamında benzer bir sorun için öneri mevcut.
Başlık: Ynt: Açılışta Diskin Hazır Olmaması Problemi
Gönderen: minteger - 03 Ekim 2018, 01:25:58
Hocamızında söylediği gibi disk bağlama işlemi yapıldıktan sonra linkler kalıcı olur. Yoksa kısayollar işlemez. Önce disk bağlama işlemi gerçekleşek bilgisyar yeniden başlatılacak. Sonra linkler oluşturulacak.

Masaüstüne koyduğun veya oluşturduğun tüm linkleri silmeli ve yukarıda söylediğim gibi disk bağlama işlemi gerçkleştirmelisin.