Son İletiler

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Sanat ve Üretim / Ynt: Linux Mint ve diğer dağıtımlara ait ekran görüntüleri.
« Son İleti Gönderen: sezmen 14 Şubat 2020, 18:23:23 »
Pardus KDE & Latte Dock
22
Linux Mint ekibi, LMDE (Linux Mint Debian Sürüm) 4 Debbie ile ilgili geliştirme çalışmalarına başlamışlar. Bu süreçte kurulum sihirbazı arayüzü ile ilgili iyileştirmeler yapılmış. LMDE 4 kurulum sihirbazındaki slayt kısmı, Linux Mint'deki sürüme benzer hale getirilmiş.Linux Mint 19.3 ile gelen yenilikler LMDE'ye eklenmeye başlanmış. Bunlar arasında Ubuntu tabanında kullandığımız Boot Repair uygulaması da var.

LMDE 4 Debbie ile birlikte, kurulum sihirbazı artık Btrfs dosya sistemi ve şifrelenmiş ev dizini desteğine sahip olacak.Ayrıca Nvidia GPU ile açılış sorunlarını çözmek için, isolinux başlangıç menüsüne "Nvidia sürücüsü ile aç" seçeneği eklenmiş.LMDE 4 Debbie, Debian 10 Buster tabanlı olacak. Tahminen; şubat ayı ortası yada sonu gibi bir Beta sürümle tanışabilir, mart ayı sonu ya da nisan ayı başları gibi kararlı sürümü yayınlanabilir. LMDE 4 Debbie yayınlanmasının ardından, Linux Mint 20'nin hazırlık süreçleri başlayacaktır.

Geliştirici ekip, Cinnamon 4.6 ile ilgili bazı bilgiler de paylaşılmış. Cinnamon 4.6 ile birlikte artık ekran ayarlarından yenileme hızı seçilebilecek.Ayrıca HiDPI için kesirli ölçekleme (fractional scaling) desteği de eklenecekmiş. Daha önceki sürümlerde sadece 2.x (%200) ölçekleme destekleniyordu. Yeni sürümle birlikte %125, %150 gibi ara değerler de kullanılabilecek.

Daha fazla bilgi için aşağıdaki bağlantıdan, Linux Mint ekibinin son bilgilendirme bültenine erişebilirsiniz.

https://blog.linuxmint.com/?p=3858
23
Duyuru ve Kurallar / Ynt: Forum Gece / Gündüz Eklentisi Hk.
« Son İleti Gönderen: green 21 Ocak 2020, 20:28:28 »
güzel olmuş. görünüş olarak güzel ama cevap yazrken siyah arka plan üzerine beyaz yazı font biraz silik görünüyor. aynı olay bütün siyah olan yerlerde var.
24
Duyuru ve Kurallar / Ynt: Forum Gece / Gündüz Eklentisi Hk.
« Son İleti Gönderen: Danny 21 Ocak 2020, 15:31:39 »
geçişlerde oluşan mavi renk şuan için sadece firefox'ta oluyor ona da bakacağım, diğer tarayıcılarda bu sorun yok. gündüz/gece butonuna 4-5 defa basıp istediğinizde bırakırsanız mavi renkler görünmüyor bir daha.

@Reddet renk konusunu kararlaştırılıp değiştirilebilir, sadece sistemin çalışıp çalışmadığını test etmek için aktif ettim şuan.
25
Duyuru ve Kurallar / Ynt: Forum Gece / Gündüz Eklentisi Hk.
« Son İleti Gönderen: Butterfly 21 Ocak 2020, 14:04:27 »
@Danny ellerine sağlık.

Açık renkli gündüz temasında da, tamamen koyu renkle aynı yazıtipi ve rengi kullanılabilir. Şu an ki geçişlerde oluşan mavi renk sorunu bu şekilde çözülebilir. Bir de açık renk teması bir miktar daha koyulaştırılabilir, sanki şu an biraz göz yoruyor.
26
Duyuru ve Kurallar / Ynt: Forum Gece / Gündüz Eklentisi Hk.
« Son İleti Gönderen: Reddet 21 Ocak 2020, 13:52:45 »
Eline sağlık @Danny hoş olmuş ama gündüz temasında mavi yerine yeşil tonları kulansan nasıl olur? Mavi üzerine gri görünürlüğü biraz zorlaştırıyor gibi. Ben gece teması kullanıyorum ama gündüz temasında da yeşili görmek isterim açıkçası :) 
27
Duyuru ve Kurallar / Forum Gece / Gündüz Eklentisi Hk.
« Son İleti Gönderen: Danny 21 Ocak 2020, 11:28:46 »
Merhaba arkadaşlar,

Uzunca bir süredir üyelerimiz forumun koyu temasının yanında alternatif olarak bir de açık renk tema olmasını istiyorlardı onları kırmayıp yeni bir tema değil de renk seçeneği ekledik.
 Yeni Konular / Yeni Yorumlar butonunun önüne bir ikon ekledik bu ikon ile gece/gündüz modları arasında geçiş yapabilirsiniz. Açık temayı henüz yeni düzenledik, atladığımız eksik kalan bazı yerler olabilir, düzenleme işlemlerine devam ediyoruz. Sizlerin de gözüne çarpan eksik hatalı yerler olursa bize bildirebilirsiniz.
Güle güle kullanın.
28
Duyuru ve Kurallar / Forum İçi Resim Yükleme Eklentisi Hakkında
« Son İleti Gönderen: Butterfly 11 Ocak 2020, 18:12:41 »
Merhaba,

Daha önce foruma resim yüklenmesi ile ilgili Postimages alanına ait bir eklenti kullanıyorduk. Bir kaç haftadır bu servisle ilgili sıkıntı yaşandığı için, Imgbb alanına ait farklı bir eklentiyi foruma ekledik. Bu eklenti yardımıyla foruma kolayca resim yüklemeniz mümkün. Bunun için mesaj kutusunun alt kısmındaki "Resim Yükleyin" kısayoluna tıklayıp yönergeleri izleyebilirsiniz.

Lütfen mecbur olmadıkça çıktıları resim olarak paylaşmamaya özen gösterelim. Şu an olduğu gibi servislerle ilgili sorun yaşandığında konular anlamsız hale gelebiliyor. Ayrıca çıktılarla forum içi arama yapıldığında sonuç çıkmamasına da sebep olabiliyor.

Yeni eklenti için @Danny 'e de teşekkür ederiz.
29
Haberler / Ynt: Linux Mint 19.3 Tricia Kararlı Sürüm ISO Dosyaları Yayınlandı
« Son İleti Gönderen: Leopard 27 Aralık 2019, 10:46:12 »
Bir sorun yaşamadım şu ana kadar. Zaten Butterfly hocamın da dediği gibi öyle pek fazla değişiklik olmadığı için sorun çıkması pek muhtemel değil.
30
Haberler / Ynt: Linux Mint 19.3 Tricia Kararlı Sürüm ISO Dosyaları Yayınlandı
« Son İleti Gönderen: Butterfly 26 Aralık 2019, 23:20:00 »
Forumdaki diğer üyelerimiz bir şeyler yazabilirler diye, cevap yazmayı ertelemiştim. Sanırım bu sükûtu ikrar olarak kabul etmek gerekecek. :)

Şaka bir yana, ben bu sürümü beta sürüm çıkmadan önce alpha ppa deposundan ekleyerek kullanıyordum. Ciddi herhangi bir soruna rastlamadım. Ufak tefek sorunlar da süreçte çözüldüler. Zaten bu sürümde çok fazla yenilik gelmedi, hata kapatma ve iyileştirmelere yönelik bir sürüm oldu. Sadece Nemo dosya yöneticisinde bir hata (bug) farkettim, ama bu önceki sürümlerden kalmış da olabilir. Şimdi bu hatayı bildireceğim. Zaten çoğu kimse bunu farketmemiştir bile.
Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 10