Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Haberler / Cinnamon 4.8 - Yeni "Sık Kullanılanlar" Özelliği
« Son İleti Gönderen: Butterfly 28 Kasım 2020, 18:28:03 »
Cinnamon masaüstünün 4.8 sürümüne, "Sık Kullanılanlar" özeliği eklendi. Bu özellik ile birlikte, herhangi bir dosya ya da dizine sağ tıklayıp, sık kullanılanlara ekleyebiliyor ya da aynı şekilde sık kullanılanlara eklediğiniz dosyalara sağ tıklayıp kaldırabiliyorsunuz.


Sık kullanılanlara eklediğiniz dosya ya da dizinlere, Nemo dosya yöneticisinin sol tarafındaki panelde bulunan, Sık Kullanılanlar kısmından hızlıca erişmeniz mümkün oluyor. Ayrıca, menü veya panele ekleyeceğiniz Sık kullanılan belgeler uygulamacığı yardımıyla da, bu dosya ya da belgelere hızlıca ulaşabiliyorsunuz. Cinnamon 4.8 sürümü, Aralık ayının sonuna doğru yayınlanması beklenen Linux Mint 20.1 ile kullanabileceksiniz.

2
Haberler / Ynt: Linux Mint 20 Ulyana Kararlı Sürüm ISO Dosyaları Yayınlandı
« Son İleti Gönderen: Butterfly 27 Ekim 2020, 23:08:53 »
Linux Mint 20.x sürümünde, Ubuntu tabanındaki chromium-browser paketi, Snap paketini yüklemeyi sağlayan bir meta pakete dönüştüğü için engellenmişti. Burada Chromium tarayıcısının Deb paketi olarak kurulumunu sağlayacak yönlendirmeleri yapmıştık.

Süreç içinde, Linux Mint ekibi Chromium tarayıcısını bir Deb paketi olarak kendi deposuna ekleme kararı aldı. Böylece Linux Mint 20.x sürümlerde Chromium tarayıcısının güncel sürümünü Linux Mint'in kendi deposundan yükleme imkanı olacak.

Eğer Chromium uygulamasını paylaştığımız bağlantıdaki yöntemlerden birisi ile kurduysanız, yine buradaki mesajın devamında anlatıldığı biçimde kaldırabilirsiniz.

Ek depolarla kurduğunuz Chromium paketini kaldırdıktan sonra, aşağıdaki komutla Linux Mint deposundaki Chromium sürümünü kurabilirsiniz.

Kod: [Seç]
sudo apt install chromium
3
Haberler / Ynt: Hypnotix, Linux Mint'in Yeni IPTV Uygulaması
« Son İleti Gönderen: metinolmetin 27 Ekim 2020, 13:56:30 »
Hayırlısı olsun. Oynatıcı olarak her şeyde VLC Player (DVB hariç) kullanıyorum. İlerleyen zamanlarda DVB oynatma özellikleri de eklenirse, çok daha güzel olabilir.
4
Haberler / Hypnotix, Linux Mint'in Yeni IPTV Uygulaması
« Son İleti Gönderen: Butterfly 27 Ekim 2020, 11:24:29 »
Hypnotix, Linux Mint ekibi tarafından hazırlanan yeni bir IPTV oynatım uygulaması. Bu uygulama ile M3U listesi destekli IPTV kanalları seyredilebilir. https://github.com/linuxmint/hypnotix

Hypnotix IPTV uygulaması, Linux Mint 20.1 sürümle birlikte depoda olacak, büyük ihtimalle varsayılan olarak olarak kurulu gelecektir. Uygulamayı şimdiden kurup denemek isteyenler için PPA test depomuza ekledik, Linux Mint 20.x/Ubuntu 20.04 serisine bu PPA deposundan kurulum yapabilirsiniz. Aşağıdaki komutlarla uygulamayı kurup test edebilirsiniz. Tabii şu an uygulama oldukça basit bir durumda, süreç içinde gelişerek kullanım kolaylığı sağlayacak işlevler eklenecektir.

Kod: [Seç]
sudo add-apt-repository ppa:linuxmint-tr/test
sudo apt-get update
sudo apt install hypnotix

5
Sanat ve Üretim / Ynt: Rhythmbox Radio Dinlemek isterseniz (Güncellendi)
« Son İleti Gönderen: KT 23 Ekim 2020, 19:59:00 »
Bazılarını ekledim teşekkürler. Peki bu radyo adreslerini nasıl alıyorsun?

Web de araştırıyorum. İnternet üstünde canlı yayın yapan kuruluşların web sayfalarında uzantıları mevcut. Sayfayı incelediğinde link uzantılarını listeden çıkartabilirsin.
6
Duyuru ve Kurallar / Ynt: Forum İçi Resim Yükleme Eklentisi Hakkında
« Son İleti Gönderen: Butterfly 08 Eylül 2020, 20:08:30 »
Resim ekleme eklentisinde ufak bir güncelleme yapıldı. Artık eklenen resimlerin önizlemeleri kare şeklinde değil, eklenen resmin boyutlarına uygun bir oranda oluyor. Eski ve güncellenen görünüm aşağıdaki resimlerdeki gibidir.

Eski önizleme
Yeni önizleme


7
İndirdiğiniz .zip dosyasını doğrudan simge seti olarak kullanmak ne yazık ki mümkün değil. Bağlantıdaki konuda anlatılan yöntemle simge teması kurabilirsiniz.
[Nasıl] Cinnamon Masaüstünde Cinnamon, GTK3 ve Simge Teması Kurulumu
8
https://www.webtekno.com/windows-10-arayuz-simge-paketi-indir-h96902.html
Buradan win10 simge paketlerini yükledim. Dosya zip şeklinde inmişti ,unzip komutu ile dosyayı açtım. Simgeler güzel görünüyor.
peki nasıl kullanabilirim?
(böyle bir iş için gerek varmı bilmiyorum ama wine yüklü)Mesajlar Birleştirildi.
Masaüstündeki uygulamaların simgelerini değiştirebiliyorum. Ancak ben sistemin temel simge paketinin bu paketin olmasını istiyorum.
bir bakıp yardım edermisiniz?
9
Haberler / Ynt: Linux Mint 20 Ulyana Kararlı Sürüm ISO Dosyaları Yayınlandı
« Son İleti Gönderen: Butterfly 03 Eylül 2020, 14:40:50 »
Linux Mint 20 ile birlikte varsayılan olarak gelen, yeni Warpinator (Dosya Paylaşım Aracı) uygulaması, artık Flatpak paketi olarak tüm dağıtımlara kurulabilir.
10
Sanat ve Üretim / Ynt: Rhythmbox Radio Dinlemek isterseniz (Güncellendi)
« Son İleti Gönderen: Urhothomir 28 Ağustos 2020, 22:57:01 »
Bazılarını ekledim teşekkürler. Peki bu radyo adreslerini nasıl alıyorsun?
Sayfa: [1] 2 3 ... 10