Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
@aakmaz , lütfen geri dönüşlerde önerileri uygulayıp uygulamadığınız ve uyguladıysanız sonucu hakkında bilgi veriniz.

Eğer sorun çözülmediyse etiketleme yapmıyoruz.
2
Güncelleme Yönetici ile tüm sistemi güncelledikten sonra, apt update komutunu yeniden uygulayıp ve ardından aşağıdaki komutun çıktısını paylaşmayı deneyebilirsiniz.

Kod: [Seç]
apt list --upgradable
3
Başka bir çözüm yolu bulunana kadar tab tuşunu kullanmamaya özen göstererek bu hâliyle kullanmaya devam etmek istiyorum. Teşekkür ederim.
Eğer uygun olursa konuyu "Çözüldü" olarak işaretleyeceğim.
4
merhabalar mint 19 cinnamon dağıtımını yükledim. debian temelli dağıtımlara alışık olduğum için alışması zor olmadı. aslında ortada bir sorun da yok ama merak ettiğim bir durumu açıklığa kavuşturmak için konuyu açtım.

kurduktan sonra güncelleme yöneticisini açıp en hızlı yansıları seçip güncelleme işlemini gerçekleştirdim. şimdi tekrar kontrol ettim 24 paket güncellemesi var. ama şaşırtıcı olan terminalden kontrol edince güncelleme sayısı 80 küsür görünüyor ve 5 yeni paketin kurulacağını belirtiyor. güncelleme yöneticisi level 4 hepsi seçili. güncelleme işleminde terminali mi yoksa cinnamonun güncelleme yöneticisinin mi seçilmesi daha mantıklı olur?

kolay gelsin.


Düzenleme: Konu başlığı
5
Merhaba,
Başlangıç seviyesi linux kullanıcısıyım. Linux mint kullanıcısıydım, bir iki gündür farklı bir dağıtım denemek istedim. Debian 9.9 yükledim ama kablosuz alıcı sorununu halledemeyince başka bir dağıtım daha deneyim dedim. Manjaro KDE indirip rufus ile ve daha sonra susu imagewriter ile ayrı ayrı bootable usb oluşturdum. Boot edip kurulum yapıyorum buraya kadar her şey normal. Uefi kurulum yaptım. Manjoro logosu hiç görmedim. Sorun yeniden başlattıktan sonra veya bilgisayarı ilk açışta dell logosu yanıp söndükten sonra tekrar dell logosu geliyor ve orda takılı kalıyor. 3-5 dk beklersem masaüstüne gidiyor veya herhangi bir tuşa arka arkaya bir kaç kez basarsam beklemeden takılı kaldığı yerden masaüstüne gidiyor ama ilk açılış ve her yeniden başlatmada bu sorunu yaşıyorum. Mutlaka bir bilen vardır, yardımcı olursanız çok memnun olurum.
Teşekkür ederim.

Sistem bilgilerim;
Bilgisayar DELL Inspiron 7537
İşlemci i7-4500U
Ekran kartı Nvidia 750M
Kurmaya çalıştığım Manjaro KDE versiyonu 18.04
6
Buradan anlaşıldığı kadarıyla şu an 720P desteği bulunuyor.
7
merak ettiğim bir konu var. netflix bilindiği üzere farklı bağlantı hızlarına ve farklı taraycılara göre farklı görüntü kaliteleri veriyor. örnek olarak :
Çözünürlük:
 
 • Google Chrome
   
  • Windows, Mac ve Linux'ta 720p'ye kadar
  • Chrome OS'te 1080p'ye kadar
 • 1080p'ye kadar Internet Explorer
 • 4K'ya kadar Microsoft Edge*
 • 720p'ye kadar Mozilla Firefox
 • 720p'ye kadar Opera
 • Mac OS X 10.10.3 veya üstü için, Safari'de 1080p'ye kadar
gibi seçenekler var. electron player üzerinden kullandığımız netflix hangi çözünürlükte yayın yapıyor olacak ?
8
Uygulamanın sitesinde Linux sürümü mevcut, yukarıdaki anlatım Linux sürümü için zaten.
9
teşekkürler çalıştı
yalnız bir şey soracağım.bu dosya exe uzantılı yani windows dosyası bilgisayarda wine
yüklü olduğu için onun üzerinden çalıştı. Wine yüklü olmasa ise çalışır mıydı?
10
Lütfen açtığınız konularda, başlıkların konu içeriğini özetler biçimde olmasına özen gösteriniz.

İndirdiğiniz dosya bir kaynak dosya değil, tersine derlenerek hazır hale getirilmiş. İçindeki sardu_3 isimli dosyaya çift tıklayarak çalıştırmak denenebilir. Masaüstü gibi, Türkçe karakterler içeren dizinlerde çalıştırınca hata veriyor. Doğrudan kullanıcı ev dizininde çalıştırmayı deneyiniz. Çalışmazsa dependences isimli dosyada bağımlılıklar belirtilmiş, bunları kurmayı deneyebilirsiniz.
Sayfa: [1] 2 3 ... 10