Linux Mint Türkiye Forum

Sanat ve Üretim => Sanat ve Üretim => Konuyu başlatan: cmertkucuk - 29 Aralık 2016, 00:23:43

Başlık: Kde özelleştirmek için link paylaşımı
Gönderen: cmertkucuk - 29 Aralık 2016, 00:23:43
Merhaba;


Kde sistemimi özelleştirmek istiyorum.
1-Tema ikon conky ve daha neleri özelleştirebilirim.
2-Gerekli sitelerin linklerini paylaşabilir misiniz? Örneğin Tema ikon conky vs için linkler.
3-Özelleştirme dosyalarını indirdikten sonra (tema ikon vs..) işlemi nasıl yapabilirim kısaca anlatabilir misiniz? (kde sistemi çok iyi bilmiyorum )

düzenleme: punto
Başlık: Ynt: Kde özelleştirmek için link paylaşımı
Gönderen: Danny - 29 Aralık 2016, 01:37:20
http://www.deviantart.com/ , https://store.kde.org/ gibi sitelerde bolca ikon, conky ve tema düzenlemeleri edinebilirsin. Temaları ev klasörünün içerisindeki .themes, ikonları ise, .icons klasörünün içine atıyorsun, tema ayarlarına geldiğinde yeni eklediğim temalar listede görünüyor. conky özelleştirme anlatımı için ise forumda mevcut konular var arama yapabilirsin, ileri düzey bir kullanıcı değilsen bunlar ev kullanıcısı için standart özelleştirme seçenekleri.
Başlık: Ynt: Kde özelleştirmek için link paylaşımı
Gönderen: cmertkucuk - 29 Aralık 2016, 18:00:40
http://www.deviantart.com/ (http://www.deviantart.com/) , https://store.kde.org/ (https://store.kde.org/) gibi sitelerde bolca ikon, conky ve tema düzenlemeleri edinebilirsin. Temaları ev klasörünün içerisindeki .themes, ikonları ise, .icons klasörünün içine atıyorsun, tema ayarlarına geldiğinde yeni eklediğim temalar listede görünüyor. conky özelleştirme anlatımı için ise forumda mevcut konular var arama yapabilirsin, ileri düzey bir kullanıcı değilsen bunlar ev kullanıcısı için standart özelleştirme seçenekleri.


İlginiz için teşekkür ederim.
Şuan için ileri düzey bir kullanıcı değilim verdiğiniz bilgiler kafi geldi.
http://www.deviantart.com/ (http://www.deviantart.com/) sitesinde istediğim conky png resim olarak gözüküyor bu durumda conky dosyalarını nasıl indirebiliyoruz siteden.
Ayrıca birşey daha sormak istiyorum daha ileri düzey kullanıcılar neler yapabilirler, nasıl özelleştirebilirler sistemlerini ?