Linux Mint Türkiye Forum

Genel Kategori => Haberler => Konuyu başlatan: Butterfly - 17 Ağustos 2020, 23:52:37

Başlık: Webapp Manager, Linux Mint'in Yeni Web Uygulamaları Yöneticisi
Gönderen: Butterfly - 17 Ağustos 2020, 23:52:37
Webapp Manager, WebApp destekli web sitelerinin yönetimi amacıyla hazırlanan yeni bir Linux Mint projesi. https://github.com/linuxmint/webapp-manager

Uygulamayı kurup denemek isteyenler için, Linux Mint 20.x/Ubuntu 20.04 tabanında kullanılabilecek bir PPA deposu hazırladık. Aşağıdaki komutlarla uygulamayı kurup test edebilirsiniz. Tabii şu an uygulama oldukça basit bir durumda. Süreç içinde daha da gelişeceğini düşünüyorum, aynı Warprinator (dosya paylaşım) uygulamasında olduğu gibi. PPA deposunu periyodik aralarla güncelleyebiliriz.

Kod: [Seç]
sudo add-apt-repository ppa:linuxmint-tr/test
sudo apt-get update
sudo apt install webapp-manager

Şu an uygulama hakkında ayrıntılı bilgi yok, büyük ihtimalle önümüzdeki aylık bültünde bununla ilgili bilgilendirme yapılacaktır. Uygulama basit bir arayüze sahip, eklemek istediğiniz websitesi için + düğmesine tıklıyorsunuz ve bir alan açılıyor. Bu alandan URL, simge gibi veriler giriyorsunuz ve kaydediyorsunuz. Otomatik olarak menüye bir kısayol ekleniyor ve bu kısayola tıklayınca URL adresi bağımsız (stanalone) biçimde bir tarayıcı penceresinde açılıyor. Şu an Firefox ve Chromium seçimi yapılabiliyor.

(https://i.ibb.co/kXj9bjT/LM-Webapp-Manager-1.png) (https://ibb.co/w4VwGVq)