Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Teşekkürler
2
Kurulum Öncesi ve Sonrası / Ynt: Grub menüsü açılmıyor
« Son İleti Gönderen: minteger 22 Eylül 2018, 23:23:37 »
aynen şuan öyle yapıyorum, film arşivi ve resimleri kurtarsam bana yeter, ama çok ağır kopyalama yapıyor. Pc 3 gündür açık.
Bilgisayar bilgisayar marka model;
Acer Aspire F15   F5-572G-57PV
Daha yeni  sayılır 2-3 sene önce media marketten almıştım...

Mesajlar Birleştirildi.

Mesajlar Birleştirildi.

HDD işini halledeyim linteki yöntemi denemedim onu denerim ama şuan veri kurtarma yaptığım için bilgisayarı kapatıp açamıyorum...
Marka acer ise iş kolay bence. Sen kurtarma işlemini başlat hazır olduğunda buraya mesaj yaz.

Ona göre ilerleyelim.

bence bu işi tahmin edilenden daha basit bir yol ile çözebiliriz.
3
Ben de yazılım yöneticisinden kurdum bu uygulamayı, sadece telefon ekranından fareyi yönlendirme ve dosya transfer işlerini yapıyorum ve henüz bir sorunla karşılaşmadım, harika cidden.
4
Bu durumda, sorun çözüldüğüne göre konuyu kilitleyelim.
5
Linux Mint 19 ile aşağıdaki şekilde kolayca OpenVPN bağlantısı oluşturabilirsiniz.

Öncelikle elinizde bir VPN servisine ait .ovpn uzantılı OvenVPN yapılandırma dosyası olması gerekiyor. Bunu Vpnbook ve Vpnkeys gibi ücretsiz sağlayıcılardan edinebileceğiniz gibi, ücretli hizmet veren bir servisten de temin edebilirsiniz.

Yapılandırma dosyasını, Vpnbook ve Vpnkeys sağlayıcılarının OpenVPN sertifikalarının bulunduğu bağlantılardan indirebilirsiniz. İndirdiğiniz dosyaya sağ tıklayıp Buraya Çıkart seçeneği ile açabilirsiniz.

Cinnamon masaüstünde, sistem çekmesindeki ağ uygulamacığına tıklayıp, Ağ Bağlantıları seçeneği ile Ağ Yönetici bağlantı düzenleyicisini açınız.MATE ve Xfce için , sistem çekmecesindeki ağ yöneticisine tıklayıp Bağlantıları Düzenle... seçeneğine tıklamalısınız.Açılan "Ağ Yönetici bağlantı düzenleyicisi"nde + (ekle) simgesine tıklayınız.Açılan Bağlantı Türü seçme ekranında, Kayıtlı bir VPN yapılandırmasını içe aktar... seçeneğini seçip, Oluştur düğmesine tıklayınız.Açılan dosya seçme penceresinden çıkarttığınız dizini seçip, içindeki .ovpn uzantılı dosyalardan birisini seçiniz, ben Vpnbook için sonu tcp80.ovpn ile biten, Vpnkeys için tcp.1.ovpn dosyayı seçtim.

Dosyayı seçtikten sonra açılacak pencerede tek yapmanız gereken, .ovpn uzantılı dosyayı indirdiğiniz alandaki kullanıcı adı ve parolasını girmek olacak. Parolayı ister aktif kullanıcı için, isterseniz tüm kullanıcılar için kaydedebilirsiniz.Kayıt işlemi bittikten sonra; sistem çekmesindeki ağ yöneticisi simgesine tıklayıp, eklenen VPN servisini seçerek bağlantı sağlayabilirsiniz.

     

Bağlantı kurulduğunda bir bildirim alacaksınız ve sistem çekmesindeki ağ yöneticisi simgesinde bir kilit işareti göreceksiniz.

   

OpenVPN bağlantısını pasifleştirmek için, sistem çekmesinde bulunan ağ simgesinden VPN Bağlantıları seçeneğini pasifleştirmeniz yeterli olacaktır.

Not: VPN değişikliğinin web tarayıcısında etkili olması için, tarayıcınızı yeniden başlatmanız gerekebilir.
6
Rica ederiz.

"Brightness ve Gamma applet" ile istediğiniz sonucu elde ettiniz mi?
Aslında ben temelli format attım. Ve ekran normal rengine döndü demekki ayarları bozduysam :D
7
Genel / Ynt: Linux Mint 19 Xfce - Acer AOD255 Çok Yavaş Çalışıyor
« Son İleti Gönderen: Butterfly 22 Eylül 2018, 21:44:13 »
34 bit şu an için doğru seçenek, 32 bit desteği hemen hemen bitmiş durumda.

Aşağıdaki düzenlemeleri yapmayı deneyiniz.

Aşağıdaki komutla Zram kurulumunu yapınız.

Kod: [Seç]
sudo apt-get install zram-config
Ayrıca aşağıdaki şekilde sistemin takas alanına daha geç başvurması için swappiness ayarlaması yapınız. Bunun için aşağıdaki komutla /etc/sysctl.conf dosyasını açınız.

Kod: [Seç]
sudo xed /etc/sysctl.conf
Açılan dosyanın en altına aşağıdaki satırı ekleyip dosyayı kaydediniz.

Kod: [Seç]
vm.swappiness=10
Bu düzenlemelerden sonra sisteminizi yeniden başlatınız.
8
Genel / Ynt: Linux Mint 19 Xfce - Acer AOD255 Çok Yavaş Çalışıyor
« Son İleti Gönderen: motorhead 22 Eylül 2018, 20:45:47 »
...

Teşekkürler, dediklerinizin ikisini de yaptım daha iyi oldu sanki. Evet RAM miktarı az ancak tarayıcı dışı kullanımda bile kasma oluyordu. Menü tuşuna basıyordum 5 saniye sonra geliyordu. Açılış-kapanış çok yavaştı, şuan biraz iyileşti ancak yine Windows daha hızlı gibi. Acaba 32-bit sürümünü mü kurmalıyım? Ya da Lubuntu gibi bir dağıtım mı denemeliyim?

Düzenleme : Başlangıçta hafif kasmalar da olsa bilgisayarı kullanabilyorum, ancak daha sonra kullanılamaz hale geliyor. Sürekli sabit disk ışığı yanıyor.
9
KDE Connect'i Flatpak'tan kurdum. Hiç çalışmadı. PPA'dan kurdum çalıştı ama telefonu görmüyor. Telefondaki KDE Connect uygulaması da bilgisayarı görmüyor.
10
Rica ederiz.

Sorun çözüldüğü için konu kilitlenmiştir.
Sayfa: [1] 2 3 ... 10