Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Web Tarayıcıları / Ynt: Firefox Quantum
« Son İleti Gönderen: CSTGT Bugün, 03:36:21 »
Firefox ESR .mozilla dizini altında firefox-esr dizinini kullanıyor. .mozilla dizinindeki firefox dizinini kopyalayıp, ismini firefox-esr olarak değiştirirseniz yapılandırmak için uğraşmak zorunda kalmayabilirsiniz. Bir de karışmaması için menüdeki ismi değiştirmek gerekiyor.

Ah hocam ah, ikinci entryimde de belirtmiştim zaten "isim mi değiştirmem gerekiyor" diye  :D
Neyse sıkıntı yok, yeniden düzenledim zaten FireFox'u, şu anda oldukça iyi.

Ama verdiğin biligiler için de teşekkür ederim, not aldım.
2
Pencere düğmeleri ve sekmeler? Tam olarak anlaşılmıyor ne anlatmak istediğiniz.

Bi Screen Shot ile gösterirseniz dana net anlaşılır gibi ya da bende bi sorun var, şu an anlamadım çünkü.
3
İstek, Öneri ve Şikayetler / PM hakkında
« Son İleti Gönderen: OnLive Bugün, 00:55:30 »
Merhabalar. Forumda PM (özel mesaj) atma bölümünü heryeri aramama rağmen bulamıyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.
4
Genel / Ynt: Kurulum ve sonrasında ekrandan görüntü gelmiyor
« Son İleti Gönderen: fatihduranm 21 Kasım 2017, 23:24:24 »
Teşekkür ederim deniyorum şuanda sizce ekran kartımla ilgili bir problem olabilir mi ? çünkü tüm sistemi değiştirdim bir tek ekran kartı kaldı eski sistemde aynı sorun ile karşılaşıyordum.

Mesajlar Birleştirildi.
Teşekkür ederim sorunum oradan kalktı fakat başlangıcta ekranda donma yapıyor. Restart atmayınca olmuyor ve ikincil bir ekranı nvidia x setting'den aktifleştirmeme rağmen görüntü ekrana gelmiyor.
5
Genel / Ynt: Kurulum ve sonrasında ekrandan görüntü gelmiyor
« Son İleti Gönderen: Butterfly 21 Kasım 2017, 23:21:28 »
Linux Mint'i uyumluluk kipi (compatibility mode) ile kurmayı deneyebilirsiniz. Kurulum sonrasında kurtarma kipi (recovery mode) ile sistemi açıp, Sürücü Yöneticisi yardımıyla GPU sürücüsünü kurmayı deneyebilirsiniz. Forumda benzer içerikli konular mevcut.

6
Genel / Kurulum ve sonrasında ekrandan görüntü gelmiyor
« Son İleti Gönderen: fatihduranm 21 Kasım 2017, 23:00:28 »
Merhaba arkadaşlar

Sorunum mint'i usb'ye bootladım fakat ne usb üzerinden açabiliyorum nede "OEM INSTALL" dediğimde beyaz ekran sol üstte 5-10 saniye yanıp sönen çizgi'den sonra ekranıma hiçbir görüntü gelmiyor.
"DVI NO SIGNAL" yazısını alıyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Sistem Bilgileri

Anakart : Asus Rampage V Extreme
İşlemci  : İntel i7 6850k
Ram       : 16 gb 3200 mhz
Ekran  Kartı : Asus Rog Mars 760x2 4gb 512 bit
Hdd               : 15000 gb (Kişisel veriler)
Ssd                : 250 gb (Windows 8.1 64 bit)
Ssd                : 60 gb (Linux Dağıtımları veya Kali Linux)
Ekrana gelen kablo türü : DVI
7
Diğer Linux Dağıtımları / Ynt: No caching mode page found
« Son İleti Gönderen: Butterfly 21 Kasım 2017, 22:27:07 »
Pentest için kullanıp kullanmayacağınız farketmiyor, Kali Linux vb. dağıtımlar ile ilgili destek vermiyoruz. Bu forum kurallarında bunu açık şekilde belirttiğimizi düşünüyorum. Önceki açtığınız konuya yaptığınız rapolama ile ilgili dönüş yaptım.

Konu kilitlenmiştir.

Düzenleme: Konular birleştirilmiştir.
8
Uygulama Geliştirme / Ynt: NASM derleme problemi
« Son İleti Gönderen: Reddet 21 Kasım 2017, 22:26:38 »
Niyetinizi beğenmemiş olabilir.
Alıntı
4- Forumda yasa dışı içerik paylaşımı (W.AREZ, C.RACK, MP3, lisanslı yazılım v.s.) kurallara aykırıdır.
Alıntı
12- Forumda penetrasyon (sızma) testi ile ilgili dağıtım ve yazılımlara destek verilmemektedir. Böyle içereğe sahip konu ve mesajlar tespit edilmesi veya bildirilmesi durumunda bildirimde bulunulmaksızın kaldırılacaktır.
       Not: Bu tarz dağıtımlara ait depoların eklenmesi sonrası oluşacak sorunlara forumda destek verilmemektedir.

Konuyu kilitliyorum.
9
Diğer Linux Dağıtımları / No caching mode page found
« Son İleti Gönderen: fatihduranm 21 Kasım 2017, 22:24:21 »
Merhaba arkadaşlar

Sorunum bir kısmını çözdüm fakat halen henüz masaüstü'ne kadar ilerleyebilmiş durumda değilim sorunum kurulumda hiçbir şekilde sıkıntı çıkarmadan kurulum yapıyorum fakat kurulumdan hemen sonra bilgisayarın ekranı tamamıyla gücü kesiyor ve "no signal" yazısını alıyorum. Onun çözümünü dahili bir bilgisayarın yardımıyla kurulum yapıyorum ve kendi bilgisayarımdan devam ediyorum açılışta tekrar bir sorun ile karşılaşıyorum "bussy box" hatası onun çözümü ise GPARTED isimli bir live/usb şeklinde bir program yardımıyla çözmeye çalışıyorum fakat ilk pencere değil ikinci pencereye geçtiğimde hiç bir işlem yapamıyorum. En son kurulumu kendi bilgisayarımdan en son sürüm ile denedim kurduktan sonra "bussy box" hatası almadım  fakat farklı bir hata aldım çözümünü bir türlü gerçekleştiremiyorum.

Sistem Bilgileri

Anakart : Asus Rampage V Extreme
İşlemci  : İntel i7 6850k
Ram       : 16 gb 3200 mhz
Ekran  Kartı : Asus Rog Mars 760x2 4gb 512 bit
Hdd               : 15000 gb (Kişisel veriler)
Ssd                : 250 gb (Windows 8.1 64 bit)
Ssd                : 60 gb (Linux Dağıtımları veya Kali Linux)

Sn.Butterfly Pentest(Sızma) ile ilgili hiç bir bilgim yoktur. Form kurullarını okudum ve öyle bir amacım yoktur. Sadece konunun çözümlenebilecek bir sorun olduğu için paylaştım.

10
Konu farklı dağıtımlar için aynı durumun geçerli olduğu gerekçesi ile rapor edilmiş, bununla birlikte sorunun çözülmesiyle bir pentest dağıtımı da kurulacağı için konu kilidinin kaldırılmasına gerek görülmemiştir. Pentest dağıtım ve yazılımları ile bir hususta bu forumdan destek alamazsınız. Hazeka Kali Linux'u internet video seyretmek, gazete okumak amacıyla kullanacağı iddia edilse dahi dahi durum bu. Hassas olduğumuz bu hususu lütfen anlayışla karşılayınız, bu tür dağıtım ve yazılımlar ile ilgili destek alabileceğiniz ortamları araştırıp bunlara yönelmeniz daha uygun olacaktır.
Sayfa: [1] 2 3 ... 10