Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Anbox kurmayı deneyebilirsiniz, burada nasıl yapılacağı anlatılıyor. Takıldığınız yer olursa geri dönüş yaparsınız.
2
Parlaklık ayarı ile ilgili düzenlemeyi uyguladıktan sonra sistemi yeniden başlattınız mı?

Aşağıdaki komutlarla başlangıç değişkeni ile ilgili düzenlemeyi geri alabilirsiniz.

Kod: [Seç]
sudo rm -f /etc/default/grub.d/fastboot.cfg
sudo update-grub

3
maalesef bir değişim olmadı  :(

Bu işlemleri yaptıktan sonra bu olayı yaşadım başka türlü geri alma şansımız yok mu bunları ?
sudo rm -f /etc/X11/xorg.conf.d/20-intel.conf
bu şekilde geri aldım fakat bir şey olmadı.

Öncelikle aşağıdaki komutla Intel GPU için klasik sürücüyü ve UXA hızlandırmayı etkinleştirmeyi deneyelim.

sudo mkdir -p /etc/X11/xorg.conf.d/ && echo -e 'Section "Device"\n Identifier "Intel Graphics"\n Driver "Intel"\n Option "AccelMethod" "uxa"\nEndSection' | sudo tee /etc/X11/xorg.conf.d/20-intel.conf

Ayrıca aşağıdaki komutlarla fastboot değişkenini etkinleştirmeyi deneyebilirsiniz.

echo 'GRUB_CMDLINE_LINUX="$GRUB_CMDLINE_LINUX i915.fastboot=1"' | sudo tee  /etc/default/grub.d/fastboot.cfg
sudo update-grub
4
Buradaki öneriyi uygulamayı deneyebilirsiniz.
5
umutpamuk[member=2501]skyline[/member]:~$ ls /sys/class/backlight/
intel_backlight
6
Aşağıdaki komutun çıktısına bir bakalım.

ls /sys/class/backlight/
7

Evet buldum sağolun fakat hala uyguladığımız ekranın gitme problemini çözemedim geri almama rağmen . Beklemeye almadan ekran gelmiyor bu nedenle açılışta ne kadar sürede açıldığını göremiyorum.

Sanırım hızlı açılıyor fakat çekirdek güncellemesinden önce uyguladığımız komutu geri alamadığımız için ekranı beklemeye alıp açmadan göremiyorum.
8
4.20.X çekirdeğini göremiyorum nasıl yükleye bilirim yardımcı olursanız tabi kide yükleyeceğim. Dediğim gibi 4.19.10  sürümü mevcut UKUU da.

UKUU ayarlarından Beta çekirdeklerin gösterilmesini işaretleyin.
9
Cinnamon Masaüstü / Ynt: Linux Mint - Cinnamon Temaları
« Son İleti Gönderen: Butterfly Bugün, 22:13:22 »
Metacity eski Gnome 2'nin pencere yöneticisidir ve bahsettiğiniz temalar bununla ilgilidir. Cinnamon'da kullanamazsınız.

Konuya dönüş yapılmadığı için kilitlenmiştir.
10
Sayın @Butterfly  4.20.X çekirdeğini göremiyorum nasıl yükleye bilirim yardımcı olursanız tabi kide yükleyeceğim. Dediğim gibi 4.19.10  sürümü mevcut UKUU da.
Sayfa: [1] 2 3 ... 10