Gönderen Konu: Realtek RTL8723BE model wi fi bağdaştırıcısından uzak durun  (Okunma sayısı 1088 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Leopard

• Forum Sorumlusu
  • Dağıtım: Linux Mint 18.3 64-bit
  • Masaüstü: Cinnamon
  • Grafik Kartı: Nvidia Geforce GTX 1050
  • İşlemci: Intel Core i7 7700HQ
İlk konuyu ben açmış olayım madem.

Forumda bulunduğum süre zarfında bunun kadar sorunlu bir donanım görmedim. Uğraştırıcı bir donanım , randımanlı kullanmak için bazı işlemler lazım.

Kısacası ; önerilmeyen bir donanım.

Hayırlı olsun yeni alt forum  :)
The only people who should kill are those prepared themselves to die!

Çevrimdışı _X_

• Çaylak Penguen
  • **
  • Grafik Kartı: Ati
  • İşlemci: Amd
Ynt: Realtek RTL8723BE model wi fi bağdaştırıcısından uzak durun
« Yanıtla #1 : 10 Eylül 2017, 17:58:13 »
Gerçekten tam bir çile,sabır testi.Ama vazgeçmezseler illa ki çözümü oluyor :)

Çevrimdışı HLLZDMR

• Yeni Penguen
  • *
    • HLLZDMR10
    • roothalil
  • Dağıtım: mint
  • Masaüstü: serena 18.1
  • Grafik Kartı: GeForce 950M
  • İşlemci: İntel core i7-6700HQ
Ynt: Realtek RTL8723BE model wi fi bağdaştırıcısından uzak durun
« Yanıtla #2 : 10 Eylül 2017, 23:15:40 »
Kesinlikle ya örneğin ben, baya "uğraştım" açıkçası.Gökhan hoca ile baya çaba gösterdik. Şuan bende yeni yeni ayarlar deniyorum 3-5 gün sorunsuz çalışırsa zaten bir daha sorun olacağını sanmıyorum.Hassas bir sürücü çekirdek güncellmelerinde vb ağ yapılanmalarına dayanamıyor.
Bu konu altına tekrar yazacağım , her hangi bir sorun olmadığına dair güncel yorum yapacağım.Şimdilik benimkisi sorunsuz çalışıyor gibi gözüküyor..
Gerçi bu bir engel mi ? Hayır gerekirse wifi kartımı söküp daha stabile uyumlu bir kar takarım. :)

Öneriler ;
1- Kesinlikle çekirdekler güncel olmalı ve en güncel yapıda kurulu olmalı.
2- Kesinlikle firmware kurulu olmalı değilse, kurulmalı veya güncellenmeli.
3- Ayar dosyası , güç vb , anten ayarları tam yapılandırılmalı.

« Son Düzenleme: 11 Eylül 2017, 00:18:21 Gönderen: HLLZDMR »

Çevrimdışı lalabaki

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Manjaro
  • Masaüstü: XFCE
  • Grafik Kartı: ATI Medison Readon|Intel Hybrid
  • İşlemci: Intel Core i5
Bende Realtek RTL811/81688411'nden biri var. Çok uzun süre boyunca sıkıntı çektim. Herkesin gördüğü ağı benim pc'nin görmemesi, internetin dibindeki pcden 5 kez daha yavaş çalışması, bağlantı kopmaları vs.. Bu arada hala deb tabanlı bi dağıtım ubuntu, mint, pappermint kullandığımda  ya da Windows kullandığımda (nispeten daha az olmakla beraber) sorun yaratıyor. En azından deli ediyor. İlginç bir şekilde Manjaro'da en fazla verimi alıyorum. Sorunsuzca kullanabiliyorum. Manjaro tabi linux çekirdeği daha güncel fakat bu Manjaro driverını .deb olarak derlemenin bir yolu var mıdır? Driverın adı network-r8168 olarak görünüyor.

Bu arada buna benzer wifi bağdaştırıcısı olan arkadaşlara Manjaro tavsiye edebilirim. Özellikle kullandığınız internet gerçekten kötüyse (KYKWifi benim) kesinlikle Windows dual bot ya da amaan linux'un de demektense Manjaro yükleyin. Daha verimli Windows'tan. Stabil internet bağlantısı olan evde kulananlar için çok bir şey değiştirmez, zaten normal bir bağlantısı oluyor, diğer işletim sistemlerinde hafif bir hız değişmesi oluyor da, kötü bağlantılarda hayat kurtarıcı olabilir.