Gönderen Konu: Cups Güncelleme Sonrası Yazıcı Görme Sorunu  (Okunma sayısı 940 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sefer

• Çok Yeni Penguen
  • *
Cups Güncelleme Sonrası Yazıcı Görme Sorunu
« : 31 Mart 2017, 10:29:34 »
arkadaşlar bir kaç yıldan beri linux mint kullanıyorum güncelleme yaptıktan sonre bir şeyler oldu ve yazıcımı görmüyoe denetim merkezinden yazıcı ekle bölümüne giremiyorum
bağlan dediğimde bana şu hatayı(CUPS işleyişi sırasında bir hata meydana geldi: 'failed to connect to server')vriyor yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Düzenleme : Konu başlığı

« Son Düzenleme: 31 Mart 2017, 11:02:23 Gönderen: Butterfly »

Çevrimiçi Danny

• Proje Sorumlusu
  • Nihilist
    • MintTurkiye
    • god.brain
  • Dağıtım: Linux Mint
  • Masaüstü: Cinnamon
  • İşlemci: Intel i7
Ynt: bozuk paketlerin kaldırılması veya düzeltilmesi
« Yanıtla #1 : 31 Mart 2017, 10:39:59 »
Kod: [Seç]
sudo apt-get install --reinstall cups

dedikten sonra tekrar deneyebilirsiniz.
Gelip sağ yanağımdan öptü. Dindar değildim ama sol yanağımı da çevirmek istedim o an...

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 3.8 & Mate 1.20
Ynt: Cups Güncelleme Sonrası Yazıcı Görme Sorunu
« Yanıtla #2 : 31 Mart 2017, 11:01:41 »
Bağımlılıklarla ilgili bir sorun varmış. https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/cups/+bug/1676621

Şurada anlatıldığı biçimde sorunun çözüldüğüne dair bildirimler var. https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/cups/+bug/1676621/comments/14

Kod: [Seç]
sudo apt-get install --reinstall libcups2=2.1.3-4 cups libcupscgi1=2.1.3-4 libcupsimage2=2.1.3-4 libcupsmime1=2.1.3-4 libcupsppdc1=2.1.3-4 cups-core-drivers cups-daemon ghostscript cups-client=2.1.3-4 cups-ppdc cups-filters printer-driver-gutenprint cups-filters
Lütfen açılan konularda aşağıdaki hususlara özen gösterelim. Buna istinaden konu başlığı düzenlendi ve konu uygun bir bölüme taşındı.

Ayrıca, yazım kurallarına özen gösterilmesi de forum kurallarımız arasındadır, referans için bağlantıyı inceleyiniz. İmla ve Yazım Kuralları
« Son Düzenleme: 31 Mart 2017, 11:04:14 Gönderen: Butterfly »
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...