Anket

Linux Mint Wiki'si açılsın mı ?

Evet, açılsın.
Hayır, açılmasın.

Gönderen Konu: Wiki Hakkında  (Okunma sayısı 6036 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Danny

• Proje Sorumlusu
  • Nihilist
    • sametocean
  • Dağıtım: Linux Mint 18.1
  • Masaüstü: Cinnamon
  • Grafik Kartı: NVidia
  • İşlemci: Intel i5
Wiki Hakkında
« : 01 Mart 2014, 12:04:08 »
Merhaba arkadaşlar,

Wiki' oluşumu için sizlerin de görüş ve önerilerinizi almak istedik. Sizce mevcut bir Wiki'miz olmalımıdır, wiki hizmetinin açılıp açılmaması konusunda sizlerin düşünceleri nelerdir ?

Eğer bir wiki oluşumu sağlanacaksa, içerik girmek için Wiki sorumlusu arkadaşlarımıza da ihtiyaç duyulacaktır. Bu oluşum için gönüllü arkadaşlarımız var mıdır ?

Konuya bir de iki seçenekli anket ekledim, görüşlerinizle beraber oylarınızıda verebilirsiniz.

Teşekkürler.
Gelip sağ yanağımdan öptü. Dindar değildim ama sol yanağımı da çevirmek istedim o an...

Çevrimdışı Genizcil_N

• Forum Yöneticisi
  • Dağıtım: Linux Mint 18.2
  • Masaüstü: Mate
[Çözüldü] Ynt: Wiki Hakkında
« Yanıtla #1 : 01 Mart 2014, 20:21:38 »
Açılması kararı verilirse linuxmint-tr.org ekibi ile birlikte bir çalışma yürütülebilir.
« Son Düzenleme: 17 Şubat 2015, 01:20:10 Gönderen: karakartala »

Çevrimdışı evrim

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: LMDE
Ynt: Wiki Hakkında
« Yanıtla #2 : 02 Mart 2014, 02:20:40 »
Açılması taraftarıyım. Benim gibi yeni tecrübesiz kullanıcıların bilgi eksikliklerini konu kalabalığı yapmadan giderebilmesi için gerekli görüyorum.

Çevrimdışı varulven

• Çaylak Penguen
  • **
  • non me tenent vincula, non me tenet clavis
  • Dağıtım: Linux Mint 16 Cinnamon Edition 32-Bit
« Yanıtla #3 : 03 Mart 2014, 23:19:04 »
Sevgili Ocean

Ben bu konularda görev almak çok isterim fakat işim gereği sınırlı sürelerde görev alabilirim. Açtığın konu ile ilgili nacizhane fikrim şu şekildedir :

Öncelikle wiki yapılanmasından ziyade içinde anahtar kelimeler (keywords) işlevi barındıran ve forumun konu alanlarının hiyerarşik yapılanmasından daha kullanışlı yeni bir modelleme yönetimi ile oluşturulmuş bir site hem devrimsel olacaktır, hem de aslında yeni kullanıcı açısından linux ortamına bakışta olumlu yönde büyük değişiklik yaratacaktır.

Burada anlatmak istediğim bazen ticari amaç güden şirketlerin işletim sistemleri yapılanmaları gibi değil tabiki, zaten reklam alma amacımız da yoksa bu basit ve biraz da uğraştıran yönelim için biraz para (ben yardım edebilirim mesela), belki gerek bile yoktur. biraz da fazla adama ihtiyacımız var.

Özetle mesela pages.linuxmint.net.tr subdomain altında iyi bir tasarımla yani bir alt başlık ile bu işi yürütebiliriz.

Şunu da eklemek isterim belki de wiki bizim istediğimiz yapılanmayı özgür bir şekilde bize sağlayabiliyordur.

Ben linux'ten pek anlamam fakat iyi bir işçiyimdir. Makale yazmayı akademisyen olduğum için biliyorum. Eğer öğretirseniz ve gerçekten özgün ve basit bir format oluşturursanız ve yönetici arkadaşlar makaleleri bana kabaca yapıp verirlerse ben kısıtlı zamanımda arı gibi çalışırım. Bu konuda iddialıyım.

İsterseniz mesaj yoluyla telefon numaralarımızı alıp ayrıntılı konuşabiliriz.

« Son Düzenleme: 03 Mart 2014, 23:33:23 Gönderen: varulven »
Özgürlük, dışsal bir ayarlama değil, içsel bir kazanımdır.

Çevrimdışı kental

• Çaylak Penguen
  • **
  • Can sıkıntısı işte. Bir dala tutunamadık.
    • Kişisel Blog
  • Dağıtım: Linux Mint Cinnamon 18.1 64 Bit
  • Grafik Kartı: ATI HD4850
  • İşlemci: Core 2 Quad
« Yanıtla #4 : 14 Mart 2014, 21:32:39 »
Ben wiki açılmasından ziyade bu forum üzerinde temel işlemlerden başlanarak içerik eklenmesini isterim. Ayrı bir sayfaya yönlendirilmek istemiyorum.
Mesela şu anda ben linuxe yeni geçtim. Bu forumu da yardım alma amaçlı kullanıyorum. Sizlerin verdiği kodları kullanmak dışında birşey yapamıyorum. Uçbirim mantığını ve adım adım linux işlemlerini Nasıl Yapılır bölümünde gösterilmesi çok yararlı olur. Mantığını kaptığımda da seve seve içerik paylaşımında bulunabilirim. Yeter ki öğrenebileyim.

Çevrimdışı dev@mehmet

• Çaylak Penguen
  • **
    • mcelikyontar
  • Dağıtım: Linux Mint 17.1 Cinnamon 32 Bit
« Yanıtla #5 : 29 Nisan 2014, 16:47:57 »
Linux'u bir 4 gün önce kurdum. Windows'ta iken bir sürü cmd kodları biliyordum. Şimdi(Linux'te) tek yapabildiğim hazır kodları kullanmak. (bazı basit kodlar dışında). Mesela işe yarayacak bir çok komutun anlatıldığı bir içerik olsa çok iyi olur.

Çevrimdışı HackBoys

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • Hayal etmek bir özgürlük. Linux'ta bir özgürlük
  • Dağıtım: Linux Mint
  • Masaüstü: Cinamoon
« Yanıtla #6 : 20 Ağustos 2015, 15:37:08 »
Açılmasını isterim.
Hatta şöyle bir şey yapılabilir linux sürümlerine vikipedia web sitesi yerine ona benzer ve bilgi kapasitesine sahip  bir uygulama geliştirile bileceğini düşünüyorum. Bunun için gönüllü yazılımcı arkadaşlarla birlikte çalışmayı çok isterim. hiçbir programlama dili bilmediğim için arkadaşlarla birlikte çalışır iken birçok şey kazanacağımızı tahmin ediyorum. Sizin görüşleriniz nasıldır ?

Çevrimdışı Genizcil_N

• Forum Yöneticisi
  • Dağıtım: Linux Mint 18.2
  • Masaüstü: Mate
« Yanıtla #7 : 20 Ağustos 2015, 17:39:15 »
Açılmasını isterim.
Hatta şöyle bir şey yapılabilir linux sürümlerine vikipedia web sitesi yerine ona benzer ve bilgi kapasitesine sahip  bir uygulama geliştirile bileceğini düşünüyorum. Bunun için gönüllü yazılımcı arkadaşlarla birlikte çalışmayı çok isterim. hiçbir programlama dili bilmediğim için arkadaşlarla birlikte çalışır iken birçok şey kazanacağımızı tahmin ediyorum. Sizin görüşleriniz nasıldır ?
MediaWiki, DokuWiki gibi uygulamalar var. http://alternativeto.net/software/mediawiki/

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 18.3 & LMDE 2
  • Masaüstü: Cinnamon 3.6 & Mate 1.18
« Yanıtla #8 : 20 Ağustos 2015, 17:44:53 »
Wiki sayfamız daha önce açılmıştı, ama ilgisizlik ve reklam botlarının istilası sebebiyle kapatma kararı aldık. Elbet reklam botları için bir çare bulunabilirdi, ama ilgisizlik sebebiyle bu hale geldiği de bir değerlendirme unsuru oldu. Gerçekten Wiki ile ilgili vakit harcıyacak bir yiğit ortaya çıkmadıkça da yeniden açılması pek bir mana ifade etmeyecektir.
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı abdyek

• Penguen
  • Hi!! ^^
    • bulutemreyunus
    • Github Hesabım
  • Dağıtım: Linux Mint 18.2 - 64bit
  • Grafik Kartı: Intel HD 3000 / Nvidia GeForce 610M - 2GB
  • İşlemci: Intel Core i5-2450M 2.50Ghz x 2
« Yanıtla #9 : 20 Ağustos 2015, 20:23:40 »
Tecrübeli değilim ama tecrübesiz birisine ihtiyaç duyacak olursanız. Gönüllü olabilirim.  ;)
Geleceğin Front-end Developer ı
Geliştirdiğim Tarayıcı Oyunu --> https://abdyek.github.io/vsScript/

Çevrimdışı meda

• Penguen
  • Dağıtım: Deepin 15.5 - X64
  • Masaüstü: Deepin
  • Grafik Kartı: GTX 960M
  • İşlemci: İ7 6700HQ
« Yanıtla #10 : 22 Ağustos 2015, 17:11:55 »
Bana göre şu an açılmasa iyi olur. Zaten forumda yardıma ihtiyaç duyan arkadaş oldukça var.  Ancak bazı nasıl belgeleri hazırlanıp forumda yahut anasayfa üzerinden paylaşımı sağlanabilir.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava;Peynir ekmek değil amaAcı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet,Esirlik bedava;Bedava yaşıyoruz, bedava.
                   Orhan VELİ"

Çevrimdışı abdyek

• Penguen
  • Hi!! ^^
    • bulutemreyunus
    • Github Hesabım
« Yanıtla #11 : 22 Ağustos 2015, 17:15:18 »
@Butterfly  varsa tecrübe istemeyen ayak işleri (yazıların denetlenmesi, ya da buna benzer işler.) lütfen beni düşünün derim. Zamanım oldukça var, ve bu yapılanmanın parçası olmaktan gurur duyarım kesinlikle.  :-*

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 18.3 & LMDE 2
  • Masaüstü: Cinnamon 3.6 & Mate 1.18
« Yanıtla #12 : 22 Ağustos 2015, 18:28:11 »
@abdyek, foruma katkı yapmak için muhakkak bir paye sahibi olunmasını beklememek gerektiği kanatindeyim. Özellikle yazılım tanıtımları veya rastladığınız nasıl belgelerinin foruma aktarılması ile ilgili katkılar tüm forum üyelerini memnun edecektir. Mesela Linux altında kullanılabilecek genel uygulamaları gruplayarak listelemek oldukça faydalı olabilir. Örneğin Linux altında kullanılabilecek video düzenleme uygulamaları ya da resim düzenleme uygulamaları gibi ana başlıklar oluşturulabilir. Bu hususda katkıda bulunabilecek üyelerimiz bizi gerçekten memnun edecektir.
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı abdyek

• Penguen
  • Hi!! ^^
    • bulutemreyunus
    • Github Hesabım
« Yanıtla #13 : 22 Ağustos 2015, 18:49:29 »
@abdyek, foruma katkı yapmak için muhakkak bir paye sahibi olunmasını beklememek gerektiği kanatindeyim. Özellikle yazılım tanıtımları veya rastladığınız nasıl belgelerinin foruma aktarılması ile ilgili katkılar tüm forum üyelerini memnun edecektir. Mesela Linux altında kullanılabilecek genel uygulamaları gruplayarak listelemek oldukça faydalı olabilir. Örneğin Linux altında kullanılabilecek video düzenleme uygulamaları ya da resim düzenleme uygulamaları gibi ana başlıklar oluşturulabilir. Bu hususda katkıda bulunabilecek üyelerimiz bizi gerçekten memnun edecektir.

Beni listeye ekleyin o zaman. Elimden geldiğinin fazlasını yapabilirim.

Çevrimdışı uyusuk

• Çaylak Penguen
  • **
  • Dağıtım: Linux Mint 17.3
  • Grafik Kartı: Nvidia GeForce GTX 960M/intel HD Graphics 530
  • İşlemci: İntel Core i7
« Yanıtla #14 : 17 Ekim 2015, 23:04:09 »
Konuyu hortlatıyorum ama şuan böyle bir gündeminiz var mı? veya herhangi bir karara bağlandı mı konu?
"İnsanlar,diğer insanların hep onların yerine işleri yapmasını bekliyorlar."