Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Genel / Ynt: Bilgisayar kapanmıyor ?
« Son İleti Gönderen: Butterfly 26 Nisan 2017, 21:55:02 »
Alıntı
Peki onu aktifleştirmek için ne yapmalıyız, birde onun kullanılmadıgını hangi çıktı sonucu öğrendiniz belirtir misiniz

Alıntı
           GLX Renderer: Mesa DRI Intel Sandybridge Mobile
           GLX Version: 3.0 Mesa 12.0.6 Direct Rendering: Yes

Çıktılara bakarsanız görüntüyü hangi GPU'nun işlediğini anlarsınız.

ATI pasifleşince aşağıdaki kısımda sadece intel yazacak.

Alıntı
Display Server: X.Org 1.18.4 drivers: ati,radeon,intel (unloaded: fbdev,vesa)

Intel + ATI sistemler sıkıntılı olabiliyor, bu PC'yi ofiste kullanıyorsanız, ATI çok fazla işiniz düşmez.

Önce sorunun bu şekilde çözülüp çözülmeyeceğini anlamaya çalışın bir.
2
Genel / Ynt: Bilgisayar kapanmıyor ?
« Son İleti Gönderen: adnan358 26 Nisan 2017, 21:06:48 »
Çift ekranda sorun çıkacağını sanmıyorum, şu an bile görüntüler Intel GPU tarafından işleniyor. Sorun olursa işlemi kolayca geri alabilirsiniz.

Hadi ya hocam, tamam şimdi dediğinizi yapıcam iptal edicem. Peki onu aktifleştirmek için ne yapmalıyız, birde onun kullanılmadıgını hangi çıktı sonucu öğrendiniz belirtir misiniz
3
Linux Mint'in "USB Bellek Biçimlendirici" aracı ile yeniden biçimlendirmeyi deneyebilirsiniz. Windows altında biçimlendirme için "HP USB Disk Storage Format Tool" aracı denenebilir. Windows altında çözüm aramak için arama motorlarını kullanabilirsiniz.
4
Diğer Donanımlar / Mint'te Kullanılan Flash Belleğin Windows'ta Çalışmaması
« Son İleti Gönderen: alper 26 Nisan 2017, 17:31:25 »
Mint'te kullandığım 8GB flash belleğe bir ISO kurup sonra da biçimlendirmiştim, ancak windows'a takınca takıldı sesi geliyor ancak hiçbir şekilde açılmıyor. bazı videolardaki anlatımları denedim olmadı. flash diski windowsta nasıl görüntülerim?
5
Uygulama Geliştirme / Ynt: Linux için program yazma
« Son İleti Gönderen: Butterfly 26 Nisan 2017, 17:14:31 »
Github gibi adreslerden benzer uygulamaları aratıp, kaynak kodlarını inceleyebilirsiniz.
6
Sorun ilgili dosyanın 2. satırında mevcut hatalı depo adresinden kaynaklanıyordu aslında. Dosyayı sildiğinizde ekli diğer depoyu da silmiş oldunuz. Bu tür durumlarda çıktıları paylaşmanız önemli, ek depo listesindeki depolar genelikle sizin eklediklerinizdir, bu sebeple silmeniz sistem genelinde bir soruna neden olmaz. Ama benzer bir sorunu ana depo listesi dosyasında yaşarsanız, ilk yapacağınız çıktıları paylaşmak olmalı, dosyayı gelişi güzel silmemelisiniz. Gerçi ana depo dosyası Yazılım Kaynakları aracı ile sıfırlanabiliyor, bunu bilmeyen kullanıcılar gereksiz yere telaşa kapılabilirler.

Sorun çözüldüğü için konu kilitlenmiştir.
7
galiba çözdüm /etc/apt/sources.list.d/ dizini yönetici hakları ile açdım additional-repositories.list ismli dosyanı sildim. sisteme güncelleme geldi.
8
Uygulama Geliştirme / Ynt: Linux için program yazma
« Son İleti Gönderen: YeTeM 26 Nisan 2017, 16:21:00 »
Hocam c++ orta python da başlangıç sseviyesinde bir bilgim var.Ama bunu nasıl kullanacam ve bir arayüz oluşturmam gerekiyor bunu nasıl yapacağım.
9
Yazılım Sorunları / Ynt: Pdf döküman düzgün görüntülenemiyor
« Son İleti Gönderen: Butterfly 26 Nisan 2017, 16:17:36 »
Belki Cinnamon ile ilgili bir sorun olabilir, aşağıdaki komutla 2D kipine geçiş yapıp sonucu gözlemleyebilirsiniz.

Kod: [Seç]
cinnamon2d --replace
Komutu ALT+F2 ile açılan uygulama çalıştırma aracında yürütün.
10
Ağ / Internet / Network / Ynt: Paylaşıma açamıyorum.
« Son İleti Gönderen: mehmethanifi 26 Nisan 2017, 15:34:11 »
Merhaba,

Samba'yı kurmuşsunuz sanırım. Rica etsem cat /etc/samba/smb.conf dosya içeriğini payşalabilirmisiniz?
Son olarak samba servisini restart etmişmiydiniz?

Teşekkürler.
Sayfa: [1] 2 3 ... 10