Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Mate Masaüstü / Ynt: cinnamon yanına mate kurmak
« Son İleti Gönderen: Butterfly Bugün, 16:46:01 »
Bunlar dosya yöneticisinin sağ tık içeriğine eklenen özellikler. Meta paketle otomatik kurulmuyorlar.

caja-gksu   Yönetici haklarıyla açma
caja-open-terminal   Uçbirimde açma
caja-share  Dosya dizin paylaşımı
caja-sendto  E posta vb. ile dosya gönderme
2
Cinnamon Masaüstü / Ynt: Cinnamon giriş ekranı
« Son İleti Gönderen: Butterfly Bugün, 16:39:57 »
Konuk hesabından bahsediyorsanız sistemde LightDM mi kurulu? Aşğaıdaki komutların çıktısına bakalım.

Kod: [Seç]
inxi -Sxx
dpkg -l | grep lightdm
3
Cinnamon Masaüstü / Cinnamon giriş ekranı
« Son İleti Gönderen: serdar Bugün, 14:07:29 »
İyi günler olsun.
Biraz önce  mate arayüzündayken, giriş ekranını değiştirdim. Daha sonra oturumu kapatıp açtığımda şöyle bir görüntüyle karşılaştım:

Bu konuk hesabımın görüntüsü.
Bir saattir ne yaptıysam, oturumu açtım kapattım, bilgisayarı yeniden başlattım, kullanıcı değiştir dedim, açılışta shift ile grubu yeniden yüklemeye çalıştım, fakat bir türlü konuk hesabından, yönetici hesabına geçiş yapamadım.
Bu yüzden giriş ekranını bir türlü değiştiremiyorum. Konuk hesabındayken de yönetici haklarımı nasıl çalıştıracağımı da bilemiyorum.
Sistem konuk hesabında takıldı kaldı!
Bu durumda ne yapabilirim?
4
Mate Masaüstü / Ynt: cinnamon yanına mate kurmak
« Son İleti Gönderen: serdar Bugün, 11:48:37 »
İyi günler ve bayramlar olsun.
Butterfly, verdiğiniz komutla, cinnamon'un yanına mate arayüzünü kurdum. Şu an mate arayüzünü kullanıyorum.
Desteğinize teşekkür ediyorum.
Bu arada,
sudo apt-get install caja-gksu caja-open-terminal caja-share caja-sendtokomutuyla caja eklentilerini kurdum. Fakat nasıl ulaşacağımı ve ne işe yaradığını tam olarak çözemedim.

Mesajlar Birleştirildi.
Hemen belirteyim, bu komutu cinnamon arayüzündeyken ve mate arayüzünü kurduktan hemen sonra çalıştırdım.
5
Diğer Linux Dağıtımları / Ynt: Ubuntu Siyah Ekran
« Son İleti Gönderen: Butterfly Bugün, 11:09:04 »
Peki açılış sırasında açılış aygıtı seçme kısayolunu kullanabiliyor musunuz? Bu her sistemde farklı olmak üzere benim sistemim F12 tuşu ile açılan bir menüdür. Bu menü yardımıyla BIOS'dan değişiklik yapmadan açılış yapacağım aygıtı seçebiliyorum, örneğin USB bellek gibi.
6
« Son İleti Gönderen: Hantus Bugün, 04:09:44 »
Malesef hiçbir şey olmuyor hiçbir ekran gelmeden direk siyah elran açılıyor
7
« Son İleti Gönderen: Butterfly Bugün, 03:58:49 »
Açılış sırasında ESC tuşuna bastığınızda ne oluyor? Peşe peşe aralıklarla basınız sürekli değil.
8
« Son İleti Gönderen: Hantus Bugün, 03:08:30 »
Maalesef shift işe yaramıyor acaba donanım ile alakalı olabilir mi
9
« Son İleti Gönderen: Butterfly Bugün, 02:36:15 »
Açılış sırasında üst karakter (shift) tuşuna basarak Grub önyükleyici menüsüne ulaşmayı deneyin.

Bu menüye ulaşırsanız, gelişmiş şeçenekleri açın ve sistemi bunun altında bulunan kurtarma kipi /recovery mode) seçeneği ile başlatmayı deneyin. Kurtarma kipi ile sistemi bağşlatınca bir süre sonra bir menü daha gelecek, bu menüden resume seçeneği ile devam ederek masaüstüne ulaşmayı deneyebilirsiniz.
10
Diğer Linux Dağıtımları / Ubuntu Siyah Ekran
« Son İleti Gönderen: Hantus Bugün, 02:09:02 »
Az önce Windows'u kaldırıp Ubuntu yükledim (Dizüstü)kapatıp açtıktan sonra siyah ekranda kaldı bios'a bile ulaşamıyorum. CTRL+ALT+F1 de işe yaramıyor hiçbir tepki vermiyor.Shift tuşu da işe yaramadı
Sayfa: [1] 2 3 ... 10