Gönderen Konu: Reklamlar ayrı sayfada açılsa daha iyi olmaz mı?  (Okunma sayısı 1110 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ratapan

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: mint 18.1
  • Masaüstü: Cinnamon x64
  • Grafik Kartı: Nvidia Gt-525M
  • İşlemci: i5-2430M
Arkadaşlar sitedeki reklamlara elimden geldiğince her gün tıklamaya çalışıyorum fakat reklamlara tıkladığımda sayfa direk olarak yönlendiriliyor. Bunu yerinee ayrı sekmede açılsa reklamlar daha iyi olmaz mı?

Çevrimdışı kuzgun_

• Çaylak Penguen
  • **
  • oldu da "yok" mu dedik.
  • Dağıtım: Linux Mint 17
Ynt: Reklamlar ayrı sayfada açılsa daha iyi olmaz mı?
« Yanıtla #1 : 13 Nisan 2016, 15:25:20 »
Bende ayrı sayfada açılıyor. Sanırım senin tarayıcı ayarlarınla ilgili bir sorun.

Çevrimdışı ratapan

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: mint 18.1
  • Masaüstü: Cinnamon x64
  • Grafik Kartı: Nvidia Gt-525M
  • İşlemci: i5-2430M
« Yanıtla #2 : 13 Nisan 2016, 15:59:40 »
bende firefox ve chromium var ikisinde de tıkladığım ayrı sayfada açılmıyor.

Çevrimdışı Danny

• Proje Sorumlusu
  • Nihilist
  • Dağıtım: Linux Mint 18.1
  • Masaüstü: Cinnamon
  • Grafik Kartı: NVidia
  • İşlemci: Intel i5
« Yanıtla #3 : 14 Nisan 2016, 10:05:16 »
Merhaba @ratapan,

Öncelikle bize destek olup reklamlara tıklama zahmetinde bulunduğunuz için teşekkür ederiz. Destek olup reklamlara tıklayan üyelerimiz sayesinde site barındırma masraflarını kendi kendine döndürüyor.
Reklamları ayrı bir pencerede açma konusu gelecek olursak ise ;  Google reklam uygulama politikaları kapsamında reklamlarının yeni bir pencerede açılmasına izin vermiyor, google adsense'nin bize verdiği kodu olduğu gibi ekliyor ve kullanıyoruz, reklamın ayrı bir sekme veya pencerede açılması sağlanması veya reklam kodunda değişik yapmak kurar ihlalidir.  ( https://support.google.com/adsense/answer/1354740?hl=tr )

Ancak siz isterseniz reklamın üzerine SAĞ tıklayıp > Yeni sekmede aç veya CTRL 'ye basılı tutarak reklama tıklarsanız yine yeni sekmede açabilir veya SHIFT ile birlikte tıklarsanız yeni bir pencerede açabilirsiniz.

Gelip sağ yanağımdan öptü. Dindar değildim ama sol yanağımı da çevirmek istedim o an...

Çevrimdışı topal karga

• Yeni Penguen
  • *
  • ex nihilo nihil fit!
  • Dağıtım: Mint 17.3 Cinnamon
« Yanıtla #4 : 17 Kasım 2016, 19:01:46 »
konuyu hortlatayım ama başka bir soruyla. forum katılımcılarının ilgi alanları, görmek istedikleri, tanımak istedikleri alanlarda anket yapıp, alınan reklamlar buna göre biçimlendirilemez mi? ben, e-sigara üzerine herhangi bir reklam linkini seve seve incelerim. gibi...

Çevrimdışı Danny

• Proje Sorumlusu
  • Nihilist
« Yanıtla #5 : 17 Kasım 2016, 19:52:57 »
Forum kategorisi yazılım üzerine olduğundan dolayı yine benzeri kategorilerdeki reklamlara izin verdik, şöyle ki  ; yazılım, donanım, bilgisayar, teknoloji gibi alanlara. Farklı kategorilerde çıkan reklamlar forum ile çok anlamsız olacağı için onları filtreledik.
Gelip sağ yanağımdan öptü. Dindar değildim ama sol yanağımı da çevirmek istedim o an...

Çevrimdışı topal karga

• Yeni Penguen
  • *
  • ex nihilo nihil fit!
« Yanıtla #6 : 17 Kasım 2016, 20:51:24 »
yanlış mı anladım? ayakkabı linki tıkladım en son :)

Çevrimdışı Danny

• Proje Sorumlusu
  • Nihilist
« Yanıtla #7 : 17 Kasım 2016, 20:53:46 »
En son Google aramalarınızda ayakkabı veya giyim  ile ilgili bir şeyler araştırdıysanız Google çerezlerinize bakıp o tür reklamlar gösterebiliyor.

Çevrimdışı topal karga

• Yeni Penguen
  • *
  • ex nihilo nihil fit!
« Yanıtla #8 : 17 Kasım 2016, 21:04:29 »
google 'a dair hiçir şey kullanmıyorum. site içinde, göstergebilim üzerinden basit bir anketle kimseyi sıkmayacak bir reklam politikası belirlenebilr. üstelik çıkan sonuca göre reklam alınacak mecraya koz sunulur. ben sadece dramaturgum. algı yönetimi. gösteren-gösterge-gösterilen... yazdım öyle...

Çevrimdışı Reddet

• Forum Sorumlusu
  • Dağıtım: Linux Mint 18.1 Serena - Antergos
  • Masaüstü: Cinnamon - Gnome
« Yanıtla #9 : 17 Kasım 2016, 21:37:15 »
Google'ı kullanıp kullanmamanız, arama sonuçlarınıza uygun reklam göstermesine bağlı değil. Google zaten -her ne kadar öyle demeselerde- arama sonuçlarına göre değil, ziyaret ettiğiniz sitelerdeki adsanse çerezlerine göre reklam gösteriyor.
Adaletin Olmadığı Yerde Anarşi Başlar..

Çevrimdışı Danny

• Proje Sorumlusu
  • Nihilist
« Yanıtla #10 : 17 Kasım 2016, 21:38:31 »
Google aramalarını örnek verdim sadece, daha detaylı örnek vermek gerekirse n11.com, sahibinden.com, gittigidiyor.com da bir klavye araması yaptıysan google sana klavye, fare, bilgisayar gibi reklamlar gösterir, kısacası ziyaret ettiğiniz sitelerden tarayıcınızda kalan cookie'lara göre reklamlar gösterir. Daha önce Google reklamları alımı konusunda bir anket yapmıştık zaten. Ayrıca rahatsız olan sıkılan kullanıcılar, dilediklerinde reklamları engellemekte özgür, benzer forumlar gibi anti-adblock gibi bir yazılım kullanmıyoruz.