Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Donanım / Ynt: Acer Aspire One Happy Bluetooth Adapter
« Son İleti Gönderen: candancelik Bugün, 16:57:32 »
lsusb ile başlayan ilk kod hiçbir çıktı vermedi. Diğerleri sırasıyla:

Kod: [Seç]
0: phy0: Wireless LAN
Soft blocked: no
Hard blocked: no

hcitool dev
Devices:
2
Şimdilik bahsettiğim uygulama ile sorunu çözdüm. Eğer devam ederse dediğiniz gibi yapacağım
3
Alıntı
Tamamdır o halde. Bir yanlış anlaşılma olmuş.

Estağfirullah, forumdaki diologlarımızda bir miktar formal davranmayı tercih ediyoruz, bunu belirtmek isterken yanlış anlamış olabilirsiniz.

Alıntı
Sorunu Application Finder ile çözdüm. Application Finder'ı açtım, açılmayan uygulamamı buldum ve Çalıştır'a tıkladım. Ve anında açıldı.

Bu durumda sorun, Manjaro dağıtımından ziyade Budgie masaüstü ile ilgili olabilir. Mesela aşağıdaki hata bildirimleri sizin sorununuzu andırıyor.

https://github.com/solus-project/budgie-desktop/issues/1174
https://forum.manjaro.org/t/installed-package-not-immediately-appear-in-budgie-menu/41454

Budgie masaüstündeki bir hata (bug) sebiyle sorun yaşadığınızı düşünüyorum. Manjaro'yu deneyimlemek istiyorsanız, topluluk sürümleri yerine resmi sürümlerden birisine yönelebilirsiniz. Belki de yine bir topluluk ürünü olan Cinnamon sürümü sizi daha mutlu eder.
4
Diğer Linux Dağıtımları / Ynt: Manjaro İndirilen Uygulamaların Tepki Vermemesi
« Son İleti Gönderen: Mecnun 15 Ağustos 2018, 23:44:56 »
Tamamdır o halde. Bir yanlış anlaşılma olmuş. Sorunu Application Finder ile çözdüm. Application Finder'ı açtım, açılmayan uygulamamı buldum ve Çalıştır'a tıkladım. Ve anında açıldı. @Butterfly yardımlarından dolayı teşekkür ederim. Farketmeden küstah davranmışım, yazdıklarımı okuyunca gördüm. Bu küstahlığımı bağışlarsınız umarım..
5
« Son İleti Gönderen: Butterfly 15 Ağustos 2018, 23:39:00 »
Öncelikle benim forum rumuzum yani nickim @Butterfly . Ayrıca kimseyle dalga geçmiyoruz ama sizin keyfiniz yerinde görünüyor. Yazdıklarımlarımdan kimseyi küçümseyici bir husus yok, gereksiz yere alınmanız ve dialoğu hatalı bir mecraya götürmeniz gayet anlamsız. Sadece Manjaro'nun yeni bir kullanıcı için uygun olmadığını belirttim, tabii bu şahsi görüşüm. Ayrıca önceki mesajdaki bağlantıda genel sorunlar için istenen komutun çıktısını paylaşın, çıktı alamıyorsanız önce inxi paketini kurun.
6
« Son İleti Gönderen: Mecnun 15 Ağustos 2018, 23:20:16 »
Sayın Forum Rumuzum, sorunları çözecek kadar tecrübem yok. Ama ben Manjaro'yu bir geliştirici gibi kullanmayacağım. Chromium'da makale okuyup, Spotify'dan da müzik dinleyeceğim o kadar. Ayrıca hepiniz bir zamanlar yeni yetme bir kullanıcıydınız. Acemileri bu kadar düşük görme de nedir? Her Türk'ün uyguladığı o teknik aslında gayet mantıklı. "Kurcalaya kurcalaya öğrenilir." :)

Birazdan dediğiniz şeyi deneyeceğim ve size geri dönüş yapacağım. İyi günler
7
« Son İleti Gönderen: Butterfly 15 Ağustos 2018, 23:01:29 »
@Mecnun , forum rumuzum ile hitap edebilirsiniz.

Uygulamalar her dağıtımda uçbirimden açılabilir. Menulibre uygulamasını yükleyip, her uygulamayı hangi komutla başlatacağınızı öğrenebilirsiniz. Menulibre menüde yoksa şağıdaki komutla başlatılabilir.

menulibre
Not: Eğer sorunları çözecek çok fazla tecrübeniz yoksa, Manjaro size uygun dağıtım olmayabilir.
8
« Son İleti Gönderen: Mecnun 15 Ağustos 2018, 22:41:47 »
Dostum bildiğim kadarıyla Manjaro'da uygulamayı terminalden açamıyorsun. Biraz araştırdım ve konu hakkında bilgi de bulamadım. Ayrıca yeni bir sorun da keşfettim. İndirdiğim uygulamalar Budgie menüsünde gözükmüyor
9
Oyun / Ynt: Android Oyun Oynamak
« Son İleti Gönderen: Leopard 15 Ağustos 2018, 22:38:20 »
@Salvoton

Genymotion kullanabilirsiniz.

https://www.genymotion.com/fun-zone/
10
Donanım / Ynt: Acer Aspire One Happy Bluetooth Adapter
« Son İleti Gönderen: Butterfly 15 Ağustos 2018, 19:12:39 »
Aşağıdaki komutların çıktılarına da bakalım.

lsusb | grep Bluetooth
rfkill list
hcitool dev
Sayfa: [1] 2 3 ... 10