Gönderen Konu: Lol de İstemci Kapanıyor Açılmıyor  (Okunma sayısı 175 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı isci

• Çok Yeni Penguen
  • *
    • Uğur
    • Uğur
  • Dağıtım: Mint
  • Masaüstü: Cinnamon
  • Grafik Kartı: Nvidia
  • İşlemci: İntel
Lol de İstemci Kapanıyor Açılmıyor
« : 15 Temmuz 2017, 19:31:46 »
Merhaba

Linux Mint 18.1 Serena sürümünü kullandığım bilgisayarda League of Legends oyununu yüklemek istedim. Yüklemek için baya bir uğraştım yükledim ama oyuna giremiyorum. Tam giriş yap tuşuna bastıktan sonra istemci tamamen kapanıyor o ekranı bir türlü geçemedim hatanın çözümünü de araştırdım ama hep windows için çözümü var.  Windows için olan çözümleride denedim yine olmuyor aynı hatayı yaşayan varsa ya da çözümünü bilen varsa bir yardımcı olsun. Oynadığım tek oyun onu da açmayı başaramadım.

Mesajlar Birleştirildi.
Aynı hatayı yaşayanlar için boş yere uğraşmamasını dualboot yapmasını öneriyorum. Oyun oynarken windows kısmına geçmeleri daha sağlıklı olur araştırmalarım sonucu bu çözüme vardım başka oyunlar içinde daha iyi olduğunu düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2017, 12:35:11 Gönderen: isci »

Çevrimdışı Danny

• Proje Sorumlusu
  • Nihilist
  • Dağıtım: Linux Mint 18.1
  • Grafik Kartı: NVidia
  • İşlemci: Intel i5
Ynt: Lol de İstemci Kapanıyor Açılmıyor
« Yanıtla #1 : 17 Temmuz 2017, 01:28:53 »
Malesef Leaguoe of Legends oyunu Linux'ta sağlıklı bir şekilde çalışmıyor çalışsa da, sürekli gelen güncellemeler ile tekrar bozulabiliyor. Aslında bu Linux'un değil de, dünyada en çok oynanan oyunlardan biri olan oyunun yapımcısı Riot'un ayıbı, daha ne denilebilir bilmiyorum :)
Gelip sağ yanağımdan öptü. Dindar değildim ama sol yanağımı da çevirmek istedim o an...

Çevrimdışı isci

• Çok Yeni Penguen
  • *
    • Uğur
    • Uğur
« Yanıtla #2 : 05 Ağustos 2017, 21:22:20 »
Hocam çok uğraştım yabancı forumlarda da araştırdım olmuyor istemci açılıyor giriş yapa bastıktan sonra kapanıyor. Bende dediğim gibi dual bot yaptım. Riotun ayıbı oyunu sevmesem bırakcam da oyun güzel yoksa windowsla uğraşmazdım. :)

Çevrimdışı abdyek

• Penguen
  • Hi!! ^^
    • bulutemreyunus
  • Dağıtım: Linux Mint 18 - 64bit
  • Grafik Kartı: Intel HD 3000 / Nvidia GeForce 610M - 2GB
  • İşlemci: Intel Core i5-2450M 2.50Ghz x 2
« Yanıtla #3 : 05 Ağustos 2017, 22:22:51 »
Ben sezon 6 iken kurulum yapmıştım, istemci sorunsuz çalışıyordu. Oyun ayarlayıp oyuna da giriliyordu ama açılmıyordu bir türlü
Geleceğin Front-end Developer ı
Geliştirdiğim Tarayıcı Oyunu --> https://abdyek.github.io/vsScript/

Çevrimiçi Leopard

• Forum Sorumlusu
  • Dağıtım: Linux Mint 18.1 Serena 64-bit
  • İşlemci: Intel Core i5 480m
« Yanıtla #4 : 05 Ağustos 2017, 23:16:12 »
Sürekli yeni istemci çıktığı için bu tarz uygulamaların Wine ile sağlıklı çalışmasının mümkünatı yok. Bir sonraki update ile çalışmaz hale gelme ihtimali çok yüksek , çalıştırmayı başarsanız bile.

Onun haricinde native olarak Linux desteği olan oyunları Linux'ta oynamanın bir sakıncası yok.

Dota2 daha güzel zaten , boşver LoL'ü  :P
The only people who should kill are those prepared themselves to die!

Çevrimdışı isci

• Çok Yeni Penguen
  • *
    • Uğur
    • Uğur
« Yanıtla #5 : 09 Ağustos 2017, 01:06:46 »
Dota oynayanların seviyesi daha yüksek diye duydum doğruysa başlıyım.  :)

Çevrimdışı Varg

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Mint 18 KDE
  • Masaüstü: KDE
« Yanıtla #6 : 10 Ağustos 2017, 12:57:04 »
5-6 yıldır çat pat linux'u amatör derecede kullanıyorum. sürekli linux-windows gitgeli yaşıyorum.. kavradığım bi şey varsa o da linux'ta oyun oynanmaz hacı abi. çilene değmez. gerçekten... milyon tane paket kur, editle, hata gider, saatlerce araştır derken mevcut durumu da bok ediyoruz genelde. daha kötü hale getirdiğinle kalıyorsun :)

Çevrimiçi Leopard

• Forum Sorumlusu
  • Dağıtım: Linux Mint 18.1 Serena 64-bit
  • İşlemci: Intel Core i5 480m
« Yanıtla #7 : 12 Ağustos 2017, 00:50:46 »
5-6 yıldır çat pat linux'u amatör derecede kullanıyorum. sürekli linux-windows gitgeli yaşıyorum.. kavradığım bi şey varsa o da linux'ta oyun oynanmaz hacı abi. çilene değmez. gerçekten... milyon tane paket kur, editle, hata gider, saatlerce araştır derken mevcut durumu da bok ediyoruz genelde. daha kötü hale getirdiğinle kalıyorsun :)

Açıkçası böyle birşey hiç başıma gelmedi. Steam'den kurudğunuz oyunlarda böyle bir şey olmaz.

GOG oyunlarında durum ne alemde çok bilgim yok. Wine ise bahsettiğiniz , zaten o Windows uyumlu programları binbir takla atarak çalıştırmaya yarıyor o yüzden orada yaşadıysanız garipsemem.  :)

Alıntı
Dota oynayanların seviyesi daha yüksek diye duydum doğruysa başlıyım.  :)

Evet , genel olarak öyle. :) Bunda Dota 1'den göç eden esas kitlenin de payı var.
The only people who should kill are those prepared themselves to die!