Gönderen Konu: Hangi Linux Masaüstü Kullanmalıyım  (Okunma sayısı 2820 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yahya

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: linux mint 17.03
Hangi Linux Masaüstü Kullanmalıyım
« : 19 Şubat 2016, 13:00:14 »
Merhaba
Bir kaç senedir Linux sisteminin bazı masaüstü versiyonlarını kullanıyorum; Gnome, Linux Mint, Debian, Kali Linux ve Manjaro ( ama fare imleci ) sorunu ile kullanamadım en çok istediğim olmasına rağmen. Ben EA Games de güvenlik yazılımı bölümünde çalışıyorum bana önerebileceğiniz bir Linux dağıtımı varmı dizüstü için! sizin kullandığınız ve memnun kaldığınız önerilerde olabilir.

Asus i5 core İntel Nvidia 840M özellikler 4 GB Ram

Çevrimdışı Fitilli Daniyal

• Forum Sorumlusu
    • /Anarzift
    • /by.ulubatli
  • Dağıtım: Manjaro - KDE
  • Masaüstü: Plasma
  • Grafik Kartı: AMD R9 M265X - İntel HD Graphics 4600
  • İşlemci: İntel İ7 4720 HQ
Ynt: Hangi Linux Masaüstü Kullanmalıyım
« Yanıtla #1 : 19 Şubat 2016, 13:53:30 »
Netrunner Rolling - Netrunner 17 (KDE Plasma için en iyi dağıtımlardan), Linux Mint Cinnamon, Fedora, Opensuse Leap, Mageia Cauldron, Manjaro Red White, Ubuntu Gnome, Manjaro KDE Plasma, Pisi Linux 2.0, Tanglu, SolydXK, Parsix, Arch, Sabayon, PCLinuxOS vesaire diye bu liste uzar. Tam olarak ne istediğinizi söylerseniz belki isabet atış yapabiliriz.
Sorgulamaya başlayan bir bilgisayar kullanıcısının son durağı Linux'tur.

(Fitilli Daniyal için bknz: AMAT - İhsan Oktay Anar)

Çevrimdışı Yahya

• Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #2 : 19 Şubat 2016, 14:12:12 »
Netrunner Rolling hiç denemedim ama deneyip kullanmayı düşünüyorum ben daha çok stabil olması yanında yanında sistem kaynakları gnome gibi sistem kaynakları açısından bilgisayarı çok yoruyormayan ayrıca KDE, masaüstüde ortalama CPU 67 derecelerde geziyor aynı gnome... ki bu da bu mevsimde yazın bilgisayar çöp olabilir bence

ben daha çok sistemi yormayan ama stabil çalışan kaynak ve güncelleme açısından sıkıntısı pek olmayan bir sistem düşünüyorum tabiki de bazı sorunlar olacak onda bir sıkıntı yok ancak aşılamayanlardan değil ben 1 hafta kadar manjaro 15.12 KDE ile uğraştım hem forumdaki arkadaşlarda aynı şekilde saolsunlar yardımcı oldular ama sorun bir türlü çözülemedi diyebilirim ( fare imleci gözükmüyor ) ve bende bırakmak zorunda kaldım ki çok beğendiğim bir işlettim sistemi idi!!

ve tabiki görselllik ben genelde sade bir masaüstü kullanıyorum ama özelleştirmede yapıyorum bazı ufak tefek değişiklikler diyebiliriz. En uzun süre Ubuntu 14.04 lts gnome klasik kullandım mesala dizüstünde; programları çok rahat yükledim bazı sorunlar oldu özellikle wifi konusunda bazen sıkıntılar yaşadım ama bunun tüm linux dağıtımlarının sorunu olduğunu düşünüyorum.

Sizin yazdığınız bazı sistemeleri kullandım ama bazılarını ilk defa duyuyorum. Umarım az da olsa ifade edebilmişimdir!   

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19 & LMDE 2
  • Masaüstü: Cinnamon 3.8 & Mate 1.20
« Yanıtla #3 : 19 Şubat 2016, 14:21:03 »
Alıntı
En uzun süre Ubuntu 14.04 lts gnome klasik kullandım mesala dizüstünde; programları çok rahat yükledim bazı sorunlar oldu özellikle wifi konusunda bazen sıkıntılar yaşadım ama bunun tüm linux dağıtımlarının sorunu olduğunu düşünüyorum.

Bu durumda Linux Mint 17.3 MATE sürümü denemenizi öneririm. Kablosuz ağ aygıtındaki sinyal düzeyi sorunu çok önemli değil, bağlantı kopmadıktan sonra dert etmeyin.
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı Yahya

• Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #4 : 19 Şubat 2016, 14:24:25 »
teşekkür ederim

Netrunner Rolling - Netrunner 17 bu sistem pek benim istedikerimi yakın değil herhalde pek bulaşmayım

Mesajlar Birleştirildi.
Şu an Linux Mint Mate 17.03 64 Bit indiriyorum
« Son Düzenleme: 19 Şubat 2016, 14:27:00 Gönderen: Yahya »