Gönderen Konu: Yeniden Kurulum Yapmadan Masaüstü Kurulumu Yapılır mı?  (Okunma sayısı 840 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yusuf

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux Mint 17.2 Rafaela 64-Bit
  • Masaüstü: Cinnamon
  • Grafik Kartı: AMD
  • İşlemci: İntel Core i5
Merhaba arkadaşlar ben Linux Mint 17.2 Cinnamon 64 bit indirip kurmuştum, sonradan Compiz'i keşfettim fakat Cinnamon ile kullanamayacağımı öğrendim. Cinnamon'u değiştiremiyor muyuz? Linux'u yeniden yüklemeden yani sonradan masaüstü ortamı değiştirilebiliyor mu? Compiz kullanmak istiyorum da? Yardımcı olur musunuz?

Kod: [Seç]
sudo apt-get install mint-meta-mate mint-meta-coreÇıkış yapın.Sonrasında Mate seçimini yaparak giriş yapmayı deneyin.

Bu işlemi yaptıktan sonra geri Cinnamon'a dönüş yapılabiliyor mu? Bir de Mate ve Cinnamon geçişlerinden sonra sistem kararlılığı değişir mi? Yani şu an Cinnamon ile çok stabil deneme amaçlı Mate yapıp geri Cinnamon'a dönsem eskisi gibi olur mu? Yoksa kasma felan yaşar mıyım?

Düzenleme: İletiler birleştirildi. Lütfen yazım kurallarına dikkat ediniz. Konu Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler
karakartala
« Son Düzenleme: 12 Temmuz 2015, 08:30:17 Gönderen: karakartala »

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 18.3 & LMDE 2
  • Masaüstü: Cinnamon 3.6 & Mate 1.18
Ynt: Yeniden Kurulum Yapmadan Masaüstü Kurulumu Yapılır mı?
« Yanıtla #1 : 12 Temmuz 2015, 03:33:02 »
Yukarıdaki komut Mate masaüstünün  kurulumu için yeterli. Sorun yaşamazsınız, birbirinden bağımsız çalışan masaüstü ortamlarıdır. Kurulum sonrası dilediğiniz ile oturum açabilirsiniz.

Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...