Gönderen Konu: Youtube da videolarda donma ve çözünürlük sorunu  (Okunma sayısı 195 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı acemi linuxcu

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux Mint 18.1 Cinnamon Serena
Merhaba,
yakın zamanda çeşitli nedenlerden dolayı linux kullanmaya başladım (en önemlisi korsan yazılım kullanmamak). Ancak çeşitli problemler yaşamaktayım. Bu linux problemlerinden dolayı anamın ak sütü burnumdan fitil fitil geliyor. Rüyamda sudo ile ilgili komutlar görmeye başladım :) neyse efendim şimdiki problemim youtube videolarında takılma ve çözünürlük üzerine (bütün browserlarda). Videolarda geçişlerde takılmalar oluyor ve çözünürlüğü yükseltsem de yine düşüş yaşıyorum. Ekran kartı intel onboart işlemci şu grafik verilerinize bir bakayım diye malum komutu istemeyin. Aynı şeyleri  kaç gündür göre göre midem bulandı :) Bir de konu dışına kayacak biraz anlayamadığım bir nokta var. Ekran kartları yetersizken işletim sistemi niçin cpuya yükleniyor. windowstayken ram e yükleniyordu mutlu mesut yaşıyorduk. Bunda zamanla cpuyu yıpratma riski var. Maliyet açısından da notebooklarda işçilik maliyeti dahil olmak üzere arızalı cpuyu değiştirmek ram değiştirmekten daha pahalı. Linux geliştiricileri niçin bu ayrıntıyı es geçiyorlar anlamadım. Halbuki bir yazılımla yük  ramlere bindirilebilir. Neyse efendim konuyu çok uzattım. Video sorunu, çözünürlük ve akabinde cpu tüketiminde sıkıntılar var. Isınma sorununu es geçiyorum.
cevabınız için şimdiden teşekkür ediyorum.
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2017, 22:58:21 Gönderen: acemi linuxcu »