Gönderen Konu: Forum Üyeleri Hangi Tarayıcı Eklentilerini Tercih Ediyor  (Okunma sayısı 1483 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi abdyek

• Penguen
  • Hi!! ^^
    • bulutemreyunus
  • Dağıtım: Linux Mint 18 - 64bit
  • Masaüstü: Cinnamon
  • Grafik Kartı: Intel HD 3000 / Nvidia GeForce 610M - 2GB
  • İşlemci: Intel Core i5-2450M 2.50Ghz x 2

Herkes bu konu altına kullandığı eklentileri yazarsa kullanışlı eklentiler keşfetmiş oluruz.

Forum üyeleri hangi tarayıcı eklentilerini kullanıyorlar acaba?

Ben:

Chormium-Browser

uBlock Origin - Reklam ve açılır pencere engelleme
OneTab - Açık sekmeleri liste haline getirip kayıt altına alan bir eklenti, ram'in şişmesi durumunu dolaylı yoldan engelleyebilirsiniz
The Great Suspender - Tarayıcının ram tüketimini düşürmek için güzel bir eklenti, laptop uma ram eklediğim için artık kullamıyorum
Video Blocker - Youtube daki kanalları engellemenin en kolay yolu, bu eklenti sayesinde youtube daha az acı veriyor
Web Page Photo - Sitenin bütün olarak ekran görüntüsünü almanızı sağlayan bir eklenti

Düzenleme: Düzenlenmiştir
« Son Düzenleme: 20 Temmuz 2017, 13:40:07 Gönderen: abdyek »
Geleceğin Front-end Developer ı
Geliştirdiğim Tarayıcı Oyunu --> https://abdyek.github.io/vsScript/

Çevrimdışı okanakinci

• Çaylak Penguen
  • **
  • Dağıtım: Linux Mint 18.2
  • Grafik Kartı: Nvidia GT820M
  • İşlemci: Intel Core i5-4210U @ 1.70GHz x 2
Ynt: Forum Üyeleri Hangi Tarayıcı Eklentilerini Tercih Ediyor
« Yanıtla #1 : 01 Şubat 2017, 22:45:25 »
Şu an mecbur nedenlerden otürü Google Chrome'a döndüm.

Reklam engelleme için Ublock Origin.
Web sayfalarını Google Keep'e not almak almak için Google Keep eklentisi.
Daha sonra okumayı düşündüğüm yazılar için Pocket eklentisi.
Kotadan azıcık da olsa tasarruf etmek için Veri Tasarrufu eklentisi.
Şifreleri hatırlamak için Lastpass.

Çevrimiçi Leopard

• Forum Sorumlusu
  • Dağıtım: Linux Mint 18.1 Serena 64-bit
  • İşlemci: Intel Core i5 480m
« Yanıtla #2 : 02 Şubat 2017, 00:59:17 »
Opera kullanıyorum.Ram dostu.

Eğer ki Chrome'dan buna geçmeyi düşünüp, Chrome'da olan ama bunda olmayan eklentiler yüzünden geçmeyen varsa bu eklenti sayesinde Chrome eklentileri Opera'da çalıştırabilirler.

https://addons.opera.com/tr/extensions/details/download-chrome-extension-9/?display=en

Kullandığım yegane eklenti Ublock Origin.

Onu da bizim forumda ve burası gibi sadece 2-3 reklam gösteren yerlerde kapalı tutuyorum.

Bazı sitelere giriyorsunuz,reklamdan içeriğe ulaşamıyorsunuz.Birde bazı siteler artık Adblock'u kapatmazsanız içeriği göremezsiniz diyor.

Ublock'un içindeki Anti Adblock Killer'ı açıp bu dertten de kurtuluyorsunuz.

« Son Düzenleme: 02 Şubat 2017, 01:43:08 Gönderen: Leopard »
The only people who should kill are those prepared themselves to die!

Çevrimdışı Danny

• Proje Sorumlusu
  • Nihilist
  • Dağıtım: Linux Mint 18.1
  • Grafik Kartı: NVidia
  • İşlemci: Intel i5
« Yanıtla #3 : 02 Şubat 2017, 09:21:06 »
uBlock, Ghostery, Stylish, GreaseMonkey, User Agent Switcher kullandığım başlıca eklentiler.
Gelip sağ yanağımdan öptü. Dindar değildim ama sol yanağımı da çevirmek istedim o an...

Çevrimdışı okanakinci

• Çaylak Penguen
  • **
« Yanıtla #4 : 03 Şubat 2017, 21:13:26 »
Bugün gördüğüm bir habere göre reklam engelleyici eklenti kullanım oranı gitgide artıyor.

Öte yandan ben bugün Ublock Origin eklentisini pasifleştirdim. Reklam engellemeye ihtiyacım kalmadığını düşünüyorum. Bu yüzden tarayıcıma fazladan yük bindirecek bir eklentiyi kullanmamaya karar verdim. Bakalım yapabilecek miyim bunu.

Neden mi ihtiyacım kalmadı? Korsan film, oyun, müzik, yazılım vs. kullanmıyorum. Netflix film ve dizi ihtiyacımı, Spotify müzik ihtiyacımı, Steam oyun ihtiyacımı, Linux Mint ve Yazılım Yöneticisi de yazılım ihtiyacımı karşılıyor. Dolayısıyla her yerinden reklam fışkıran korsan sitelere girmiyorum. Bu dediğim yerlerde de zaten karşıma reklam çıkmıyor. Bunun dışındaki herhangi bir reklam dolu sitede de zaten işe yarar bir bilgi yok. Takip ettiğim bazı sitelerde de reklam ya yok ya da rahatsız etmeyecek şekilde görünüyor.
Reklam engelleyiciye izlenme koruması için de ihtiyacım yok. Sadece bu iş için geliştirilmiş eklentiler var. İhtiyacım olursa onlardan birini kullanırım.

Sonuç olarak reklam engelleyiciye ihtiyacım yok görünüyor ama bakalım, eklentiyi pasifleştirdikten sonra işlerin öyle olmadığı da ortaya çıkabilir.

Çevrimiçi Leopard

• Forum Sorumlusu
  • Dağıtım: Linux Mint 18.1 Serena 64-bit
  • İşlemci: Intel Core i5 480m
« Yanıtla #5 : 03 Şubat 2017, 21:50:04 »
Bugün gördüğüm bir habere göre reklam engelleyici eklenti kullanım oranı gitgide artıyor.

Öte yandan ben bugün Ublock Origin eklentisini pasifleştirdim. Reklam engellemeye ihtiyacım kalmadığını düşünüyorum. Bu yüzden tarayıcıma fazladan yük bindirecek bir eklentiyi kullanmamaya karar verdim. Bakalım yapabilecek miyim bunu.

Neden mi ihtiyacım kalmadı? Korsan film, oyun, müzik, yazılım vs. kullanmıyorum. Netflix film ve dizi ihtiyacımı, Spotify müzik ihtiyacımı, Steam oyun ihtiyacımı, Linux Mint ve Yazılım Yöneticisi de yazılım ihtiyacımı karşılıyor. Dolayısıyla her yerinden reklam fışkıran korsan sitelere girmiyorum. Bu dediğim yerlerde de zaten karşıma reklam çıkmıyor. Bunun dışındaki herhangi bir reklam dolu sitede de zaten işe yarar bir bilgi yok. Takip ettiğim bazı sitelerde de reklam ya yok ya da rahatsız etmeyecek şekilde görünüyor.
Reklam engelleyiciye izlenme koruması için de ihtiyacım yok. Sadece bu iş için geliştirilmiş eklentiler var. İhtiyacım olursa onlardan birini kullanırım.

Sonuç olarak reklam engelleyiciye ihtiyacım yok görünüyor ama bakalım, eklentiyi pasifleştirdikten sonra işlerin öyle olmadığı da ortaya çıkabilir.

Reklam engelleyici kullanımını korsan içerikle bağdaştırmanız pek yerinde olmamış.

En basit örneği vereceğim size.

Donanım Haber Forum'a reklam engelleyici olmadan girip bundan rahatsız olmama ihtimaliniz düşük.İçinde korsan içerikte yok.Deneyin isterseniz.

Reklamı abartan site ve dozunda kullanan site var.

Benim bizim forumda ve TeknoSeyir'de kapalı,buraların da masrafları var ve kullanıcının cebinden çıkmadan masrafların karşılanması için en etkin yöntem bu.Zira bugün paralı içerik üreten bir site ayakta duramaz.
The only people who should kill are those prepared themselves to die!

Çevrimdışı okanakinci

• Çaylak Penguen
  • **
« Yanıtla #6 : 03 Şubat 2017, 22:24:47 »
@Leopard yorumunuza hak veriyorum. Reklam sadece korsan içerik olan sitelerde varmış gibi konuşmuşum. Reklamı abartan pek çok site var. Korsan içeriğe sahip siteler bunun başlıca olanları. Bunun dışında da bol reklamlı siteler var. Fakat benim işime yarayacak olan yok. Linux Mint Türkiye Forumu ve diğer takip ettiğim belli başlı sitelerdeki reklamlar beni rahatsız etmiyor, bu siteler reklam işini adabıyla yapıyor. Bu nedenle reklam engelleyerek onların gelirlerine engel olmayacağım. Sık kullandığım siteler içinde reklamı abartan sadece Youtube var ne yazık ki.

Çevrimdışı metinolmetin

• Yeni Penguen
  • *
    • @MetinAltintas
    • metinolmetin
  • Dağıtım: Linux Mint 17.3 Rosa Cinnamon & KDE 64 bit
  • Masaüstü: Cinnamon & KDE
  • Grafik Kartı: ati Radeon HD 5770 1GB
  • İşlemci: intel Core2 quad q6600 @2.4 GHz
« Yanıtla #7 : 26 Nisan 2017, 01:58:33 »
Firefox ve Opera' da ortak çalışan eklentiler: Tampermonkey, uBlock Origin,

Firefox: Add-on Compatibility Reporter, Hide Caption Titlebar Plus, NetVideoHunter, S3.Google Translator, Zoom Page

Opera: Dailymotion Video Downloader, Download Chrome Extension, Facebook Video Downloader, SmoothScroll(yalnızca Linux'ta), Video Downloader 2015, Video Downloader All In One, Zoom, Çevir(Google Çeviricisi)

Dahili VPN özelliği nedeniyle Opera kullanmaya başladım ama Opera'da daha fazlasını buldum. RSS özelliği her tarayıcıda var ama Opera'nın RSS özelliği bir harika.
Normalde RSS beslemelerini Thunderbird posta istemcisini kullanarak takip ederdim. Opera'nın kullanışlı RSS  arayüzü sayesinde forumları takip etmek için (gönderim/cevap yazmayacaksanız) login olmaya bile gerek kalmıyor.

« Son Düzenleme: 26 Nisan 2017, 02:09:41 Gönderen: metinolmetin »
Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!

Çevrimdışı meda

• Penguen
  • Dağıtım: Deepin 15.4.1 - X64
  • Masaüstü: Deepin
  • Grafik Kartı: GTX 960M
  • İşlemci: İ7 6700HQ
« Yanıtla #8 : 26 Nisan 2017, 11:40:31 »
2-3 ay Opera kullandım hatta hesabımda var. 2-3 defa kullanıcı bilgilerini çaldırınca tarayıcıdan soğudum.

Firefox desen Linux'da hantal kalıyor gerekse sayfa yükleme süresi gerekse açılışı kapanışı. Windows'da daha hızlı.

Vivaldi kullanıyorum.

Toplamda Chrome, Opera, Vivaldi hepsinin katma değeri ancak altyapı Chromium.

Safari gibi hızlı tarayıcı lazım ama o da MacOS ortamına özel.

« Son Düzenleme: 28 Nisan 2017, 00:15:53 Gönderen: meda »
"Celladına aşık olmuşsa bir millet,  İster ezan ister çan dinlet.  İtiraz etmiyorsa sürü gibi millet,  Müstehaktır ona her türlü zillet."

Çevrimdışı sezmen

• Çaylak Penguen
  • **
  • Dağıtım: LinuxMint 18.2
  • Grafik Kartı: Nvidia
  • İşlemci: AMD
« Yanıtla #9 : 26 Nisan 2017, 12:31:16 »
Sadece firefox heryerde firefox...
Eklentilerim:
Adblock Plus, Downthemall, FlashGot, Google TraNslator for Firefox, Video downloadhelper
« Son Düzenleme: 27 Nisan 2017, 16:44:32 Gönderen: sezmen »
Linux merakla başlar, bağımlılık yapar. Linux gönül işidir.
https://500px.com/sezginmendil

Çevrimdışı okanakinci

• Çaylak Penguen
  • **
« Yanıtla #10 : 27 Nisan 2017, 15:08:58 »
Firefox'ta başlık çubuğunu gizlemek isteyenlere Htitle eklentisini tavsiye ederim. Artık geliştirilmiyor olsa da Cinnamon'da hâlâ çalışıyor. Eklentiyi kurduktan sonra eklentinin ayarlarına girip ilgili seçeneği always yapmayı unutmayınız.

Çevrimdışı derek

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux Mint
« Yanıtla #11 : 27 Nisan 2017, 16:29:19 »
chromium
sadece ublock origin
başka eklenti yok.

Çevrimdışı yusufgogus50

• Yeni Penguen
  • *
    • Kapadokya Sözlük
    • Yusuf Göğş
  • Dağıtım: Farketmez
  • Masaüstü: Zi..ir et
« Yanıtla #12 : 18 Mayıs 2017, 20:40:44 »
Adblock,Adblocker Gibi Reklam Engelleyiciler Çünkü Reklamlar Adamın Canını Sıkıyor.

Çevrimdışı HLLZDMR

• Yeni Penguen
  • *
    • HLLZDMR10
    • roothalil
  • Dağıtım: mint
  • Masaüstü: serena 18.1
  • Grafik Kartı: GeForce 950M
  • İşlemci: İntel core i7-6700HQ
« Yanıtla #13 : 19 Mayıs 2017, 01:31:02 »
İe hiç kullanmadım,chrome 1 ay kullandım,sonra firefox'a geçtim kendimi bildim bileli firefox kullanmaktayım.Yaşasın Mozilla firefox :)
Kullandıpım pek fazla eklenti yok;

Eklentilerim : firebug , anonymox,ve uget vb araçların indirme eklendileri,adblock ,no script:)
« Son Düzenleme: 31 Mayıs 2017, 21:40:44 Gönderen: HLLZDMR »

Çevrimdışı GAREZ

• Çaylak Penguen
  • **