Gönderen Konu: Linux Mint 18.1 Sürümün Kod Adı Belli Oldu (Serena)  (Okunma sayısı 1196 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 18.2 & LMDE 2
  • Masaüstü: Cinnamon 3.4 & Mate 1.18
Linux Mint 18.x ailesinin ikinci sürümü olacak Linux Mint 18.1'in kod isminin Serena olacağı açıklandı.

Linux Mint 18.1 Serena, Ubuntu 16.04 tabanlı uzun destekli sürümün bir halkası olacak. Linux Mint 18.x sürüm serisi 2021 yılına kadar güncelleme almaya devam edecek.

Linux Mint 18.1 Serana'nın 2016 Kasım sonu ya da Aralık başı gibi yayınlanacağı öngörülüyor.

Linux Mint 18 kullanıcıları dilerlerse Güncelleme Yöneticisini kulllanarak kolay ve güvenli biçimde yeni sürüme geçiş yapabilecekler.

http://blog.linuxmint.com/?p=3145
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı abdyek

• Penguen
  • Hi!! ^^
    • bulutemreyunus
    • Github Hesabım
  • Dağıtım: Linux Mint 18.2 - 64bit
  • Masaüstü: Cinnamon
  • Grafik Kartı: Intel HD 3000 / Nvidia GeForce 610M - 2GB
  • İşlemci: Intel Core i5-2450M 2.50Ghz x 2
Ynt: Linux Mint 18.1 Sürümün Kod Adı Belli Oldu (Serena)
« Yanıtla #1 : 29 Ekim 2016, 19:23:32 »
Yeni neler var acaba? Ah şu ingilizcesizlik
Geleceğin Front-end Developer ı
Geliştirdiğim Tarayıcı Oyunu --> https://abdyek.github.io/vsScript/

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
« Yanıtla #2 : 29 Ekim 2016, 22:48:05 »
Linux Mint 18.1'le birlikte Cinnamon 3.2 ve MATE 1.6 sürüm kullanacağınız. Linux Mint 18.1 MATE sürümde artık GTK2'den GTK3'e geçiş yapılması planlanıyor. Cinnamon 3.2 sürümle birlikte dikey panel kullanımı olabilecek. Ayrıca ekran kilidi baştan tasarlandı. Sosyal medya hesabımızda ara sıra paylaşımlar yapıyoruz.

https://www.facebook.com/MintTurkiye/photos/a.1452350045085126.1073741828.1449142408739223/1670007233319405/?type=3

https://www.facebook.com/MintTurkiye/photos/a.1452350045085126.1073741828.1449142408739223/1669794593340669/?type=3

https://www.facebook.com/MintTurkiye/photos/a.1452350045085126.1073741828.1449142408739223/1667701730216622/?type=3

Çevrimdışı meda

• Penguen
  • Dağıtım: Deepin 15.5 - X64
  • Masaüstü: Deepin
  • Grafik Kartı: GTX 960M
  • İşlemci: İ7 6700HQ
« Yanıtla #3 : 31 Ekim 2016, 13:30:54 »
Çoklu parmak jestleri için de birşeyler yapıyorlar mı ?
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava;Peynir ekmek değil amaAcı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet,Esirlik bedava;Bedava yaşıyoruz, bedava.
                   Orhan VELİ"

Çevrimdışı KarboMint

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Archlinux
« Yanıtla #4 : 31 Ekim 2016, 14:39:49 »
Herşeyden önemlisi Android'in uygulamalarının, native olarak distrolarda çalıştığını görebilecek miyiz?

Başat dağıtımlar yerinde sayıyoken, onlardan çok sonra ortaya çıkan Android aldı başını gitti.

Google neden Linux çekirdeğini kullanırken, dağıtımlara üvey evlat muamelesi yapıp bir google drive uygulamasını bile kullanıcılardan  esirgeyip 3.parti uygulamalara mahkum ediyor?

Neden onların cortana'sı, sirisi, google asisstant'I varken bizim tux asisstant'ımız yok.

Ben de "hello tux" diye pc'me seslenip komut dikte ettirmek istiyorum.

Çok mu şey istiyorum?

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
« Yanıtla #5 : 31 Ekim 2016, 15:21:25 »
Çoklu parmak jestleri için de birşeyler yapıyorlar mı ?

Yol haritasında bununla ilgili bir başlık göremedim.

Herşeyden önemlisi Android'in uygulamalarının, native olarak distrolarda çalıştığını görebilecek miyiz?

Başat dağıtımlar yerinde sayıyoken, onlardan çok sonra ortaya çıkan Android aldı başını gitti.

Google neden Linux çekirdeğini kullanırken, dağıtımlara üvey evlat muamelesi yapıp bir google drive uygulamasını bile kullanıcılardan  esirgeyip 3.parti uygulamalara mahkum ediyor?

Neden onların cortana'sı, sirisi, google asisstant'I varken bizim tux asisstant'ımız yok.

Çok mu şey istiyorum?

Linux Mint 18.1 sürüm ile ilgili bir husus değil bunlar, dağıtım ve sürüm üstü hususlar.

Çevrimdışı Leopard

• Forum Sorumlusu
  • Dağıtım: Linux Mint 18.2 64-bit
  • Grafik Kartı: Nvidia Geforce GTX 1050
  • İşlemci: Intel Core i7 7700HQ
« Yanıtla #6 : 31 Ekim 2016, 15:41:00 »

Çok mu şey istiyorum?

Niye kasıyorsunuz ki?

http://www.jide.com/remixos-for-pc

http://www.android-x86.org

Bunlardan birini kurun,Android kullanın pc de

İlerde dediğinizi(native Android app leri çalıştırma)belki Google Andromeda(tahmini ismi buymuş) ile görebiliriz.

Ha,Google ın niye Linux ı desteklemediğine gelince.

Google gibi reklam ve para düşkünü firma açık kaynak olan Linux a destek çıkmaz,çünkü buradan pek kazanç sağlayamaz
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2016, 15:51:29 Gönderen: Leopard »
The only people who should kill are those prepared themselves to die!

Çevrimdışı zboraon

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux Mint 18.2 Sonya
  • Grafik Kartı: GeForce GT 750M
  • İşlemci: Intel Core i7-4700HQ @ 2.40 GHz
« Yanıtla #7 : 31 Ekim 2016, 18:07:35 »

Çok mu şey istiyorum?

Selamlar, KarboMint,

Bilmediğim için soruyorum, android uygulamaları windows veya osx'te kullanabiliniyor mu? Bildiğim kadarıyla chrome üzerinden zaten kullanabiliyorsunuz (https://www.linux.com/learn/installing-android-apps-linux-archon).

Cortona, siri vs. gibi bir istek haklı olabilir ama ben o uygulamaların henüz şimdi kullanıldıklarını zannetmiyorum. Henüz çok basitler çünkü.

Google drive'ın bir uygulaması olmaması bence de sıkıcı ama daha bir çok bulut hizmet sağlayıcısının uygulamaları mevcut (dropbox, mega, yandex vs.).

Bir de olaya tersten bakın, insanlar windowsa cygwin kuruyorlar mesela. Çünkü bu taraftaki uygulamaların da öbür tarafta muadilleri yok, ya da son derece kararsız olarak mevcutlar.

Biraz hak verdim size, biraz veremedim:)
Kendi çapında bir jeolog.
Matlab, GMT, R, Qgis, SAGA kullanmaya çalışıyorum.

Çevrimdışı abdyek

• Penguen
  • Hi!! ^^
    • bulutemreyunus
    • Github Hesabım
  • Dağıtım: Linux Mint 18.2 - 64bit
  • Grafik Kartı: Intel HD 3000 / Nvidia GeForce 610M - 2GB
  • İşlemci: Intel Core i5-2450M 2.50Ghz x 2
« Yanıtla #8 : 01 Kasım 2016, 00:38:11 »

Çok mu şey istiyorum?

Çok şey istiyorsunuz, Şirketler her zaman kazanan ata oynarlar.
Geleceğin Front-end Developer ı
Geliştirdiğim Tarayıcı Oyunu --> https://abdyek.github.io/vsScript/