Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Genel / Ynt: Windows efiyi bölümü bozuldu
« Son İleti Gönderen: eeren881 Bugün, 01:03:43 »
EFI bölümü ile ilgili hatalı bir girdi var sanırım.
Çıktısını vermem gereken bir komut var ise yazayım hocam ya da son çare olarak windows 10 indirip başlangıç onarımı yapayım. İstediğiniz herhangi bir çıktı var mıdır?
2
Genel / Ynt: İnitramfs Sürekli hata alıyorum
« Son İleti Gönderen: Butterfly 23 Eylül 2017, 21:54:08 »
Yukarıda minimize etme düğmesinin solundaki kısma tıklayın ve "Smart Veri & Özsınamalar" seçeneğini seçin, bunun yardımıyla disk sağlığını sınamayı deneyin. Paylaştığınız resimden disk bölümlemesi haricinde bir bilgi edinmemiz mümkün değil.
3
« Son İleti Gönderen: abh1z 23 Eylül 2017, 21:44:12 »

Diskler bölümü bu şekilde
4
Makale ve Yazılar / Ağ Temelleri Hakkında Kaynak
« Son İleti Gönderen: abdyek 23 Eylül 2017, 21:18:17 »
Geçen dönem gördüğüm Ağ Temelleri dersinin kaynağı. Hiç bilmeyenlere başlangıç için güzel rehber.
https://drive.google.com/drive/folders/0B0g_Bv-FrZuzUU5ObnJqSk9IVms?usp=sharing
5
« Son İleti Gönderen: Butterfly 23 Eylül 2017, 21:11:21 »
EFI bölümü ile ilgili hatalı bir girdi var sanırım.
6
« Son İleti Gönderen: Butterfly 23 Eylül 2017, 21:09:00 »
"fsck" dosya sisteminin durumunu kontrol eden bir komuttur. Bu komutla sorun geçici olarak çözülüyorsa dosya sistemi ya da harddisk ile ilgili bir sorun yaşanıyor demektir.

Dosya sistemindeki sorunlar genellikle harddiskin çalışma aşamasında kapatılması ile oluşabilir, yani sistemi normal olmayan bir şekilde kapattığınızda. Eğer böyle bir işlem yapmadığınız halde bu sorun nüksediyorsa, harddisk ile ilgili bir donanımsal sorun olabileceğini gündeme alabilirsiniz. Öncelikle menüden aratarak ulaşabileceğiniz "Diskler" uygulaması ile diskin sağlığını kontrol etmenizi önerebiliriz.
7
Intel / Ynt: [Çözüldü] Intel gpu kullanırken sistemi kapatamıyorum.
« Son İleti Gönderen: Butterfly 23 Eylül 2017, 21:04:17 »
@samet geri dönüş ve bilgilendirme için teşekkür ederiz.

Sorun çözüldüğü için konu kilitlenmiştir.

8
« Son İleti Gönderen: eeren881 23 Eylül 2017, 20:01:07 »
Grub a windows eklemeye çalıştım grub-customizer ile, ondan önce de grub repair kullanarak windowsu ekleyeyim dedim ama olmadı, şimdi ise windowsu açarken bu hatayı veriyor. Grub-customizer ile sda3 ü chainloader olarak ekledim (windowsun olduğu bölüm) ama dediğim gibi bu hatayı veriyor.
9
« Son İleti Gönderen: eeren881 23 Eylül 2017, 18:44:36 »
Güncelleme: Taze bir live usb ile kurulum yapabildim ama şimdi de gruba windowsu eklemek var

Sent from my iPhone using Tapatalk
10
« Son İleti Gönderen: eeren881 23 Eylül 2017, 17:41:57 »
Bu sorunun etrafından internet bağlantısı olmadan kurulum yaparak dolanabilirsiniz.

İnternetsiz denedim fakat bu hatayı verdi yine :(
Sayfa: [1] 2 3 ... 10