Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Kurulum Öncesi ve Sonrası / Ynt: Lİnux Mint 18.3 Yavaş Kurulum!
« Son İleti Gönderen: linuxmint1557 Bugün, 20:54:02 »
Yardımınız için teşekkürler normal şekilde yeniden denedim fakat bu sefer biçimlendirme seçeneğini de aktif hale getirdim, sorunsuz kuruluma geçti.
2
Kurulum Öncesi ve Sonrası / Invalid PBLK length 5 hatası
« Son İleti Gönderen: ement Bugün, 20:40:38 »
Öncelikle herkese merhaba ilk defa linux kurmaya çalışıyorum ve açılışta her seferinde aynı hatayla karşılaşıyorum "acpi LNXCPU:00: Invalid PBLK length [5]" ve sistem açılmıyor. Denediğim bütün yüklemeleri sadece compatibility  mode ile açılış yapıp kurabiliyorum ancak kurulumdan sonra açılışta siyah ekran çıkıyor ve hiçbir şekilde açılmıyor.  Hata ile ilgili yerli kaynaklarda hiçbir bilgiye ulaşamadım yabancı kaynaklarda ise genelde eski asus anakartlarda olan bios uyuşmazlığı deniyor ancak sorunun çözümüne yönelik bir yazıya rastlamadım. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim .

Yüklemeye çalıştıklarım:
Pardus 2013 kde (hiç yüklenmedi)
Pardus 2013 genome (kuruldu sildim)
Linux mint 18.3 cinnamon
Linux mint 18.3 Xfce
Linux mint 18 Xfce
Ubuntu 16.04 (kuruldu sanırım ekran kartı driver sorunu var çok kasıyor)

Sistemim:
Pentium 4 3.0e işlemci
ASUS P4S800 anakart
ATI Radeon HD 4650 agp ekran kartı
3 gb RAM
3
Aşağıdaki komutla sürücüyü yeniden kaldırıp,

Kod: [Seç]
sudo apt purge nvidia*
ardından önceki sorunla ilgili bağımlılık sorunlarını çözmek için aşağıdaki komutları çalıştırın.

sudo apt update
sudo apt install -f

Ardından aşağıdaki komutun çıktısını paylşaın ki Nvidia sürücüsü düzgün kuruluyor mu anlayalım.

sudo apt install nvidia-340
Yukarıdaki tüm komutların çıktılarını paylaşın.
4
Kurulum Öncesi ve Sonrası / Ynt: Lİnux Mint 18.3 Yavaş Kurulum!
« Son İleti Gönderen: Butterfly Bugün, 20:19:40 »
Öncelikle indirdiğiniz ISO dosyasının doğrulamasını yapınız.

https://forum.linuxmint.net.tr/index.php?topic=8701.0#post_dogru
http://linuxmint-installation-guide.readthedocs.io/tr/latest/verify.html

Eğer ISO dosyasında sorun yoksa, önce USB belleği biçimlendirin ve ISO dosyasını aşağıdaki araçla yazdırmayı deneyin.

https://etcher.io
5
Tüm çıktı bu mu? Komutla beraber tüm çıktıyı paylaşın lütfen.
Şöyle bir şey oldu, terminalden vermedi hatayı ayrı bir pencere çıktı. Onun için kopyalayamadim. O ekran çıktıktan biraz sonra ekran beyaz olup gelmeye başladı  ve kapatmak zorunda kaldım
6
Kurulum Öncesi ve Sonrası / Lİnux Mint 18.3 Yavaş Kurulum!
« Son İleti Gönderen: linuxmint1557 Bugün, 20:03:47 »
Linux Mint 18.3'ü usb üzerinden kurmaya çalıştım fakat 1 saati geçmesine rağmen kurulum ekranı olduğu gibi duruyordu, bende herhalde kurulum da bir sorun vardır diye iptal ettim.

Usb belleğimin yazma hızı 2.5mb/s, sizce ortalama kaç dakika/saatte kurması gerekir bu hıza göre..
7
Tüm çıktı bu mu? Komutla beraber tüm çıktıyı paylaşın lütfen.
8
Diğer Linux Dağıtımları / Ynt: Deepin 15.5 İncelemesi
« Son İleti Gönderen: meda Bugün, 18:57:02 »
Deepin resmi forumlarında yazılımların geç güncellenmesinden şikayetçi pek çok kullanıcı var gayet normal bir durum.  :)   Şunu da unutmamak gerek ki güncelleme konusunda sermayedar şirketler bile sorunlu. Tarayıcı depolarını kendim ekledim sistemle birlikte onlarda güncelleniyor. Bahsettiğiniz donanımsal açıklar içinse pek çok üretici BİOS güncellemesi bile vermedi. Üreticilerin bıraktığı açıklara çok fazla bir şey yapamazsınız.

Toplamına bakınca bu tür açık ve güvenlik konularına çok fazla takılmamak gerek eğer ki tam anlamıyla hakimiyet sağlayım diyorsanız Slackware ve FreeBSD gibi sistemleri öğrenmek çok daha iyi olur.  :D
9
Denemeniz gereken bir için paylaşmadım bağlantıyı, sürücü kurulumu sırasındaki çıktyı paylaşın. Lütfen size sunulan önerilere uygun biçimde dönüş yapın, yoksa mesafe alamıyoruz. Şu kadar yazışıldı ama sürücü modülünün düzgün biçimde derlenip derlenemediğini anlamaydık henüz.
Paket: libxxf86vm1:i386 1:1.1.4-1 paketinde sıkıntı çıktı kurukuk sırasında hata verdi. Kod olarak kopyalqnmıyor sadeec o paketin bozuk olduğunu söyledi.
10
debian sid
gnome

Sayfa: [1] 2 3 ... 10