Gönderen Konu: open office yardım  (Okunma sayısı 1010 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tugrahan

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: mint 17.3
  • Masaüstü: cinnamon
open office yardım
« : 27 Nisan 2016, 17:51:54 »
merhaba arkadaşlar mint 17.3 kullanıyorum libre ofisi kaldırıp open office  kurmak istiyorum
open ofisi masaüstüne indirdim ama bir türlü kuramadım yardımcı olurmusunuz ?

Çevrimdışı shadowofdarkness

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • Freedom Forever. That's Why Linux Mint.
  • Dağıtım: 17.3 (Rosa)
  • Masaüstü: Cinammon & Xfce
  • Grafik Kartı: Nvidea
  • İşlemci: Intel
Ynt: open office yardım
« Yanıtla #1 : 27 Nisan 2016, 18:39:46 »
Merhabalar;
Öncelikle aşığıda verdiğim kod ile  "Libreoffice" sisteminizden kaldırabilirsiniz.
Kod: [Seç]
sudo apt-get purge libreoffice*
Openoffice kurulumuna gelirsek indirdiğiniz dosyanın uzantısı nedir acaba deb uzantılı ise debian paket yükleyici ile kurabilirsiniz zip dosyası ise sıkıştırılmış avrişivi açıp daha sonra terminal üzerinden çalıştırabilirsiniz.Ayrıca Linux mintta arşivi açtıktan sonra bazı uzantılar çift tıklama ile çalışmaktadır .sh gibi...
Freedom Forever. That's Why Linux Mint.

Çevrimiçi Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 18.3 & LMDE 2
  • Masaüstü: Cinnamon 3.6 & Mate 1.18
Ynt: open office yardım
« Yanıtla #2 : 28 Nisan 2016, 13:16:56 »
Open Office sıkıştırılmış arşivi içinde pek çok deb dosyası olduğu için tek tek kurulumu hem zor olur hem de paketlerin kendi içlerindeki olası bağımlılık sorunları sebebiyle elle Gdebi gibi bir araç yardımıyla kurulumu uygun olmayabilir.

Bunun için indirdiğiniz Open Office sıkıştırılmış dosyasını çıkartın, çıkartığınız dizin içindeki DEBS isimli dizini açın ve dizin içindesağ tıklayıp "Burada Uçbirimi Aç" seçeneği ile bu dizinde uçbirimi açın. Uçbirimde aşağıdaki komutla .deb paketlerinin tümümü kurabilirsiniz.

Kod: [Seç]
sudo dpkg -i *deb
Sonra desktop-integration dizini içine gelip, yukardaki şekilde dizin içinde uçbirimi açıp aynı komutla bu dizindeki paketi kurun. Benzer işlemleri ayrıca indireceğiniz dil paketleri dosyasına da yapacaksınız.

Not : Öncesinde yukarıda @shadowofdarkness'in paylaştığı komutla Libre Office paketini sistemden kaldırmanız gerekecek.
« Son Düzenleme: 28 Nisan 2016, 13:18:21 Gönderen: Butterfly »
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...