Gönderen Konu: [Çözüldü] Libre Office 5.1.0.3 altı çizgili kelimenin çizgi rengi sorunu  (Okunma sayısı 1800 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı minteger

• Penguen
  • Dağıtım: Linux Mint 17.3 KDE
  • Masaüstü: --illede KDE
  • Grafik Kartı: Nvidia
  • İşlemci: AMD
Ynt: Libre Office 5.1.0.3
« Yanıtla #15 : 14 Mart 2016, 00:48:19 »
Kendi formatı olan .odt'de sorun yok. Aynı dosyayı .pptx olarak kaydedince oluyor.

2007 -2013 sakıncalı tipler. Mümkün olduğunca "pps" ve "ppsx" olarak kaydetmekte fayda var. Mümkünse "pps" Bunlar temel biçemler. 2003-2004 bir çok şey için  temel. Autocad içinde mesela ve sonrasında MS ofis dosyaları içinde. Bir dosya tipi seçerken bu tarihler göz önünde bulundurulursa daha iyi olur. Format sıkıntısı daha az yaşanır. Bunlar hemen her programın algılayabileceği ve daha sorunsuz çalışabilecek temel dosya tipleri olarak düşünüyorum. Uyumdan dolayı birazda olsa sıkıntı olabilir.

Ayrıca istediğimiz biçimde kaydetmenin yanı sıra dışarıya aktar seçeneğinden yaptığımız slayt türüne ve yapılacak sunum şekline göre  " html,xhtml,swf,wmf,pdf " gibi her ortamda yürütülebilecek medya türlerine de dönüştürülebilir.

Çevrimdışı dirent

• Penguen
  • Temel Seviyede Mint Kullanıcısı
  • Dağıtım: Mint
  • Masaüstü: Mate
  • Grafik Kartı: Nvidia 8400GS
  • İşlemci: P4 3.2 GHz
Ynt: Libre Office 5.1.0.3
« Yanıtla #16 : 14 Mart 2016, 01:10:21 »
PPS ve PPT, 2003 ve öncesi
PPSX ve PPTX 2007 ve sonrası
PPS ile PPT arasındaki fark, PPT çalıştırdığınızda slaytı düzenleme modunda açılır, PPS otomatik slayt modunda açılır.
PPSX ile PPTX arasındaki fark, PPTX çalıştırdığınızda slaytı düzenleme modunda açılır, PPSX otomatik slayt modunda açılır.

Sanırım siz her şeyi, PPS ya da PPT olarak kaydetmeyi öneriyorsunuz.
İlginçtir, PPTX yerine PPT olarak kaydedince çizgiyi olduğu gibi bıraktı.

Bu da bir çözüm elbet.
Teşekkürler
Bayılıyorum buraya

Çevrimdışı minteger

• Penguen
  • Dağıtım: Linux Mint 17.3 KDE
  • Masaüstü: --illede KDE
  • Grafik Kartı: Nvidia
  • İşlemci: AMD
:) Aralarındaki farkları biliyorum.

Sana doğrudan kendi kendine çalışır dosya şeklinde kaydetme tavsiyem şu nedenle : o çizginin olmasının yapılan ayarlarla ve programla ilgili. Bazı farkedilmeyen ön tanımlı ayarlar veya atlanılan bi yer olmasıyla ilgili. Program yeniden açılınca muhtemelen ön tanımlı birşeyler veya farklı ayar olmasınan dolayı onu hemen o şekle çeviyor diye tahmin ediyorum. Sizde ki çizgi olayı. Yani gerçekte o çizgi beyaz değil zaten program açılınca şu söylediğim nedenden dolayı yapıyor. Ancak kendi kendine çalışabilen dosya olarak özgün biçimde kaydedildiğinden orjinal hali gözüküyor.

Sorun çözüldüğüne göre konu kilitlenebilir sanırım.