Gönderen Konu: psd sıkıntısı  (Okunma sayısı 418 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı _X_

• Çaylak Penguen
  • **
  • Grafik Kartı: Ati
  • İşlemci: Amd
psd sıkıntısı
« : 29 Aralık 2017, 20:19:39 »
Merhabalar,

Ubuntu kullanıyorum.Genelde hazır ön yüz bulup django backend kodluyorum front end kısma da girmek zorundayım. Hazır .psd leri göndereyim css e çevir diye teklif ettiler.Aramızda Full stack developerler nasıl sorunu çözüyor.

gimp ile verim alabiliyor musunuz ?

Çevrimdışı minteger

• Penguen
  • Dağıtım: Linux Mint 17.3 KDE
  • Masaüstü: --illede KDE
  • Grafik Kartı: Nvidia
  • İşlemci: AMD
Ynt: psd sıkıntısı
« Yanıtla #1 : 05 Ocak 2018, 16:37:59 »
Merhabalar,

Ubuntu kullanıyorum.Genelde hazır ön yüz bulup django backend kodluyorum front end kısma da girmek zorundayım. Hazır .psd leri göndereyim css e çevir diye teklif ettiler.Aramızda Full stack developerler nasıl sorunu çözüyor.

gimp ile verim alabiliyor musunuz ?

Alabilen alabiliyordur tabi.

Ancak tam olarak sorunu anlayamadım ?

Eğer psd yi css-html e dönüştürmek istiyorsan youtubda bununla ilgili güzel kaynaklar var. Yaklaşık 30 videoluk bir bootstrap videosunda psd i nasıl bootstrap a çevirebileceğimizi anlatmıştı mesela. Bunun dışında psd yi css-html dönüştürmek için güzel kaynaklar vardır elbet açık kaynak kod programların kullanıldığı. Muhtemelen win üzerinde anlatılmıştır ama eğer kullanılan program bir open source proje ise muhtemelen gnu-linux versiyonu vardır.

Ben gimp - krita - kolour paint bulunduruyorum. Fotoğraf düzenleme için kullanalıyorum genelde. Görselim olmadığı için hazır tema kullanıyorum.  pekala gimp ile de yapılabileceğini düşünüyorum.
Sıkıntı çekiyorsanız gimp ile basit bir kod ile gimp in görünümün aynen photoshop ara yüzüne çevirebilirsiniz. Ama unutmayın ki "gimp != photoshop"

Şunu eklemeliyim ki ufak tefek farklılıklar oluyor. Hemen tepki göstermek yerine bu farklılığı öğrenip ona göre davranmak çok ciddi yarar sağlayacaktır.

Mesela photoshop da psd dosyasında bir katman olan şeyi kopyalamak veya transparan olarak dışarı almak gimp tekinden faklı olabilir. Ancak bu PS de yapılan şeyin gimp te yapılamayacağı anlamına gelmiyor. Sadece birazcık alışmak ve farklılıkları anlamak çok ciddi fark ve memnuniyet yaratır.
« Son Düzenleme: 05 Ocak 2018, 16:41:24 Gönderen: minteger »