Gönderen Konu: Linux Mint 18 KDE - güncelleme sonrası sistem saatim yanlış gösteriyor.  (Okunma sayısı 812 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cmertkucuk

• Penguen
  • Dağıtım: Mint
  • Masaüstü: KDE
Merhaba;
Linux Mint Kde 18 sistemime, son gelen güncelleşmeyi gerçekleştirdim, son güncelleştirme ile bazı paketler kaldırıldı yerine yeni paketler yüklendi ancak menü panelimdeki ve kilit ekranımdaki  sistem saatim yanlış gösteriyor.

Ek bilgi: Aynı sorun(yanlış saat sorunu) sistemi ilk yüklediğimde de vardı,sanırım yayınladıkları bir güncelleşme ile sorunu çözmüşlerdi, bu son güncelleşme ile aynı sorun tekrar belirdi.
Benimle aynı durumda olan var mı ?

« Son Düzenleme: 17 Aralık 2016, 15:02:09 Gönderen: cmertkucuk »
ϜϓſϞ EY TÜRK!
Üstte mavi gök çökmedikçe altta yağız yer delinmedikçe senin ilini ve töreni kim bozabilir TİTRE ve KENDiNE DÖN !
(Bilge Kağan)ϜϓſϞ

Çevrimdışı korkmaz

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux Mint 18.1 Serena
  • Masaüstü: Cinnamon 3.2.6
  • Grafik Kartı: Radeon HD 7500M/7600M Series
  • İşlemci: Intel Core i5-3210M CPU @ 3.1GHz
Ynt: Sistem saatim yanlış gösteriyor.
« Yanıtla #1 : 17 Aralık 2016, 15:52:04 »
Saat dilimini Utc+3 veya Moskova  olarak seçin panelden İstanbul seçeneğini de kaldırın

Çevrimdışı cmertkucuk

• Penguen
  • Dağıtım: Mint
  • Masaüstü: KDE
Ynt: Sistem saatim yanlış gösteriyor.
« Yanıtla #2 : 17 Aralık 2016, 22:25:28 »
Saat dilimini Utc+3 veya Moskova  olarak seçin panelden İstanbul seçeneğini de kaldırın

Şimdilik dediğiniz gibi ayarları değiştirelim,yakında sorunu çözüp güncelleme ile yayınlarlar.
Teşekkür ederim.
ϜϓſϞ EY TÜRK!
Üstte mavi gök çökmedikçe altta yağız yer delinmedikçe senin ilini ve töreni kim bozabilir TİTRE ve KENDiNE DÖN !
(Bilge Kağan)ϜϓſϞ