Gönderen Konu: Tresorit Linux'a Geldi  (Okunma sayısı 459 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı okanakinci

• Çaylak Penguen
  • **
  • Dağıtım: Linux Mint 18.2
  • Masaüstü: Cinnamon
  • Grafik Kartı: Nvidia GT820M
  • İşlemci: Intel Core i5-4210U @ 1.70GHz x 2
Tresorit Linux'a Geldi
« : 02 Şubat 2017, 09:16:18 »
Uçtan uca şifreleme özelliği ile diğer bütün bulut depolama hizmetlerinden ayrılan Tresorit'in Linux sürümü, beta sürecini tamamlayarak Linux kullanıcılarının kullanımına sunuldu. Aslında bu haber yeni değil, 26 Temmuz 2016 tarihine ait. Fakat Türkiye'de pek bilinmediğinden ve forumda konusu açılmadığından paylaşmayı gerekli görüyorum.

Tresorit, diğer bulut depolama hizmetlerinden farklı olarak dosyalarınızı sunucuya gönderirken tek tek hepsini AES-256 ile uçtan uca şifreliyor. Bu da dosyaların ele geçirilemez hale gelmesini sağlıyor. Sistem, hesap doğrulama işlemlerinde de en yüksek güvenlik standartlarını kullanıyor. Tresorit, veri merkezlerini İsviçre'de kurmuş. Bu sayede bu ülkenin güvenlikle ilgili yasalarından faydalanıyor.

Tresorit, güvenlik sistemlerini aşmayı başaran hackerlara 50000$ vadediyor. 468 gündür 1056 hacker, sistemi kırmaya çalışıyor ama henüz hiç başaran olmadı.

Tresorit'i eskiden Windows üzerinde kullanmıştım. Linux'a geri dönmemle birlikte Linux uyumlu, güvenilir bir bulut depolama arayışına giriştim ve Tresorit'in Linux'a gelmiş olması beni çok sevindirdi. Deb paketi olarak indirmeye sunulmamış ama sitede kurulum talimatları var.

Tresorit'in masaüstünde Linux, Windows ve Mac için; mobilde ise Android, iOS, Windows Phone ve Blackberry için sürümleri mevcut.

Sistem ne yazık ki ücretsiz değil. Bireysel kullanıcılar ve şirketler için farklı paketler mevcut. Bu arada 14 günlük ücretsiz deneme sunuyorlar. Eğer gizlilik sizin için birinci öncelikse denemenizi tavsiye ederim.

https://tresorit.com/

Çevrimdışı adnan358

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: mint
  • Masaüstü: cinnemon
  • İşlemci: intel
Ynt: Tresorit Linux'a Geldi
« Yanıtla #1 : 05 Mayıs 2017, 10:37:37 »
Güvenliğe önem veren kurumsal firmalarda kullanılabilir aslında