Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Yazılım Sorunları / Draftsight etkinleştirme sorunu
« Son İleti Gönderen: mesut24 Bugün, 00:11:19 »
Merhabalar Draftsight'ın deb paketini sorunsuz bir şekilde indirip kurdum. Açılışta etkinleştirme ekranı geliyor. Onay verince gmailime mail gitmesi gerekiyor ama sistem bana proxy ile bir sorun verip başarısız etkinleştirme diyor. Şİmdiden teşekkürler.
2
Diğer Masaüstleri / i3 Windows Manager Hakkında
« Son İleti Gönderen: abdyek 25 Nisan 2018, 19:45:12 »
Linux Mint'i i3wm ile düzgün bir türlü kullanamadım. Giriş sayfasından i3 ü seçip giriş yapınca cinnamon-settings de yer alan ayarlar düzgün çalışmıyor,
Acaba ben mi yanlış yapıyorum?
i3 ile uyumlu çalışan masaüstü - dağıtım önerisi için -->
https://forum.linuxmint.net.tr/index.php?topic=9156.new#new
3
böyle bir öneriye açığım arkadaşlar, sadelik ve arch gibi herşeyin bize bırakılmadığı tercihimdir
4
Yazıcılar & Tarayıcılar / Ynt: Ubuntuda yaşadığım yazıcı sıkıntısı
« Son İleti Gönderen: zboraon 25 Nisan 2018, 18:09:19 »
Selamlar,
Ben canon yazıcıyı canon sitesinden indirdiğim kapalı sürücü ile kurabildim.
5
Yazıcılar & Tarayıcılar / Ynt: Ubuntuda yaşadığım yazıcı sıkıntısı
« Son İleti Gönderen: Mustaf a GÜL 25 Nisan 2018, 18:01:09 »
Dediğiniz işlemi yaptım fakat sorunum hala çözülememiştir konu hakkında desteklerinizi bekliyorum :(
6
Rehberler & Nasıl Belgeleri / [Nasıl] Chrome tam ekran açılmıyor çözümü
« Son İleti Gönderen: illedelinux 25 Nisan 2018, 09:22:02 »

Chrome ve diğer Chromium tabanlı web tarayıcılar her açmanızda tam ekran açılmıyorsa, diğer deyişle ekranı tam doldurmuyorsa kendi bulduğum bu yöntemi deneyin.

Önce uçbirimden alttaki komutu girin, pcmanfm yazan yere kendi kullandığınız dosya yöneticinin adını yazın.
Kod: [Seç]
sudo pcmanfm /usr/share/applications 
Açılan dizinde kullandığınız tarayıcının simgesini göreceksiniz, simgeyi sağ tık ve kullandığınız metin editörü (not defteri) ile açın.

Simgenin içeriğinde yukarıdan aşağıya doğru alttaki örnekteki gibi ilk Exec: olan satırı bulun. xxx-browser olarak belirlediğim yerde kullandığınız tarayıcının adı yazılıdır.
Exec=xxx-browser %U 
Örneğin bunun gibi.
Exec=chromium-browser %U 
Browser ve %U olan yerin arasına alttaki komutu ekleyin.
-start-maximized 
Örneğin bunun gibi.
Exec=chromium-browser -start-maximized %U 
İşlemden sonra metin editörünü kaydedin, kapatın.

Doğru yaptıysanız artık tarayıcınız her açmanızda büyük ihtimalle tam ekran açılacaktır.

Her açmamda tam ekran açılmama sorunundan ben böyle kurtuldum, umarım sizde de işe yarar...
7
Nvidia / Ynt: Bumblebee kurulu nvdia gpu modunda oyun açılmaması
« Son İleti Gönderen: okanakinci 24 Nisan 2018, 21:49:40 »
Bu sorunu ben de bugün yaşadım. Sonra sorunun şuradan kaynaklandığını fark ettim: Bumblebee, Steam'in Flatpak sürümünde çalışmıyordu ve ben Flatpak sürümünü kurmuştum. Github sayfasında da bu konu dile getirilmiş zaten. Steam'in normal deb sürümü ise bu sorunu yaşatmıyor.

Siz de mi Steam'i Flatpak aracılığıyla kurdunuz?
8
Genel / Ynt: Sistemim çok gec acılıyor Linux Mint Cinnamon 18.3
« Son İleti Gönderen: eminem_hip 24 Nisan 2018, 21:24:25 »
Hayır hocam bilmiyorum. Uyarınız içinde bilgim yoktu özür dilerim artık bundan sonra daha dikkatli olurum.
9
« Son İleti Gönderen: Butterfly 24 Nisan 2018, 21:15:41 »
@eminem_hip , lütfen çıktıları resim olarak paylaşmayınız, kod etiketi içinde foruma yapıştırarak paylaşınız.

SDD diski BIOS'tan pasifleştirebiliyor musunuz?
10
« Son İleti Gönderen: eminem_hip 24 Nisan 2018, 20:59:35 »

Yaptım hocam şuan bilgisayarımda 2 tane işletim sistemi var bilginiz olsun windows 10 ve linux mint cinnamon 18.3 var.
Sayfa: [1] 2 3 ... 10