Gönderen Konu: Ayarları Kayedebilen Live Dağıtım Tavsiyesi ?  (Okunma sayısı 126 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı xxxyyy

• Çok Yeni Penguen
  • *
Ayarları Kayedebilen Live Dağıtım Tavsiyesi ?
« : 02 Aralık 2017, 23:03:38 »
Merhaba bilgisayarımın harddiski bozulduğu için usb den live dağıtım kullanarak işlerimi görüyörum. Bir müddetde böyle devam etmek zorundayım. Fakat kullandığım dağıtımlar ram den çalıştığı için hiç bir ayarı kaydedemiyorum. Sistemi açıp kapattığımda tarayıcı yarlarımın kaydedilmesi ofis bellgelerimin saklanmasını istiyorum.  Opensuse Tumbleweed istedğim özellikleri karşılıyor fakat kullanım esnasında bir mütdet sonra hantallaşmaya tıklamaları geç algılamaya veya hiç tepki vermemeye yada tamamen donmaya başlıyor. HDDye kurar gibi USBye kurmayı denedim. Hafif olması içinde Lubuntu yu seçtim. Faka benzer sorunları bundada yaşadım. Slax beklentilerimi karşılayan bir dağıtım, hatta tam aradığım şey. Fakat onuda kurup açtığımda bir dosya ve ağ yönetiçisinin olmadığını gördüm. Ayrıca wifi sürücüleride kurulu değil.
Slax ı nasıl yapılandıracağım kunusunda yardımcı olursanız sevinirim. Yada başka bir dağıtım önerebiliirmisiniz.
USBye kurulum yaparken MBR mi GPT mi kullanmalıyım bir farkı olurmu?

Çevrimdışı Leopard

• Forum Sorumlusu
  • Dağıtım: Linux Mint 18.2 64-bit
  • Masaüstü: Cinnamon
  • Grafik Kartı: Nvidia Geforce GTX 1050
  • İşlemci: Intel Core i7 7700HQ
Ynt: Ayarları Kayedebilen Live Dağıtım Tavsiyesi ?
« Yanıtla #1 : 03 Aralık 2017, 00:41:31 »
Bu rehberi takip ederek herhangi bir Linux dağıtımını persistent modda kullanabilirsiniz. Yani yaptığınız değişikler kaydolur.

https://www.howtogeek.com/howto/14912/create-a-persistent-bootable-ubuntu-usb-flash-drive/
The only people who should kill are those prepared themselves to die!

Çevrimdışı xxxyyy

• Çok Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #2 : 03 Aralık 2017, 01:20:29 »
Yanıtınız için teşekkür ederim. Fakat site ingilizce olduğu için birşey anlamam mümkün değil.

Çevrimdışı Genizcil_N

• Forum Yöneticisi
  • Dağıtım: Linux Mint 18.3
  • Masaüstü: Mate
« Yanıtla #3 : 03 Aralık 2017, 14:05:42 »

Çevrimdışı xxxyyy

• Çok Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #4 : 05 Aralık 2017, 04:03:34 »
Malesef işe yaramadı. Bu işlemleri hdd bozuk olduğu için live usb üzerinden yaptığımıda belirteyim buarada.

Çevrimdışı Genizcil_N

• Forum Yöneticisi
  • Dağıtım: Linux Mint 18.3
  • Masaüstü: Mate
« Yanıtla #5 : 05 Aralık 2017, 20:35:18 »
Unetbootin'le kalıbı yazdırdıktan sonra  syslinux.cfg dosyasında gerekli düzenlemeyi yaptınız değil mi?
Kurulum kalıbını Unetbootin ile yazdırıp gerekli ayarları yaptığınız halde yaptığınız değişiklikler kaydolmuyorsa aynı konudaki diğer yazılımı (Linux Live Usb Creator) deneyebilirsiniz. Aynı sorun onda da yaşanıyor mu?