Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
merhaba sanal makineden android uygulamalarını çalıştırarark telefonumun iş yükünü hafifletmek istiyorum. Rehbere göre Linux mint için yazılanları uyguladım. Önce sanal makine için samsung note 3 rom yükledim ama Virtual box ve genymotion açılışı sırasında donma oluştu. Diğer aşamalara geçip virtual makinede çalıştıramadım. Sonra acaba samsung dosyası mı diyerek başka bir android custom 4.1.1 yükledim. Açılış sırasında makine donuyor o aşamayı geçemiyorum. bu problemi nasıl aşabilirim ?   
2
Genel / Ynt: [Çözüldü] linux mint için hangi sıcaklıklar uygundur
« Son İleti Gönderen: Kaan282 Bugün, 09:07:00 »
Teşekkür ederim.
3
Ubuntu 17.10 varsayılan olarak Gnome Shell ile geldiği için GDM varsayılan görüntü yöneticisidir.

@Mithrandir-TR lütfen öncelikle çalışan CD/DVD yardımıyla istenen çıktıları paylaşmadan konuya devam etmeyiniz.

Alternatif olarak aşağıdaki bağlantıdaki öneriyi referans alarak, Nvidia ile ilgili paketleri kurtarma kipinde kaldırmayı deneyebilirsiniz. Sonrasında masaüstüne ulaştığınızda çıktıları paylaşırsınız.

https://forum.linuxmint.net.tr/index.php?topic=6420.msg40356#msg40356

Not: Ubuntu 17.10 Gnome Shell ile birlikte Wayland görüntü sunucusu varsayılan geliyor, bunun yerine Xorg görüntü sunucusnu seçmeyi denediniz mi?

4
KDE Masaüstü / Ynt: Linux Mint Bundan Sonra KDE ISO'su Çıkarmayacak mı?
« Son İleti Gönderen: meda Bugün, 07:18:42 »
KDE 5 ile modern tasarım denilen düz ve bulanık tasarım modasına ayak uydurdu ama halen ayar merkezine basite indirgeyemedi.  Bunların yanı sıra çok fazla özelleştirme ile bu özelleştirmeler kararlılığı olumsuz yönde etkiliyor. KDE ile Qt geliştirici paketlerini yükleme zorunluluğundan rahatsızlık duyuyordum. Daha fazla sorundan bahsedilebilir ancak gerek olmadığını düşünerek KDE sürümünü bırakmaları kararı iyi olmuş. Mint ekibi kimi hataları kendi içinde bir yere kadar çözebilip geriye kalan hataların tabandan çözülmesi gerektiğinden kötü bir deneyim sunmakla birlikte sınırlı işgücü ve zamanı iyi değerlendiremiyordu. Nitekim 2 yılda 1 büyük sürüm çıkarma yerinde olduğu gibi bu karar da bence çok yerinde karar olmuş.

Mint Cinnamon üstüne çoklu 3-4-5 parmak jestlerini ekleyip Nemo ve Masaüstüne biraz daha özelleştirme sağlayabilse harika olur. Aklıma gelmişken yazı motoru halen kötü durumda MacOS kadar iyi olabilse eminim pek çok kullanıcının sevgisi artar.  :)
5
Kod: [Seç]
sudo dpkg-reconfigure gdm3Komutunu verip
sudo reboot nowYaparak bilgisayarınızı yeniden başlatın.
6
Gdm paketinin adını yanlış yazmış olabilirim.
apt-cache search gdmYazarsanız paketin doğru ismini bulursunuz. gdm3 olabilir :)
Gdm3 zaten en yeni sürümde diyor
Düzenleme: Özür diliyorum fakat bugün çok yorgunum ve uyumam lazım. Yarın devam edebilir miyiz?
7
Gdm paketinin adını yanlış yazmış olabilirim.
apt-cache search gdmYazarsanız paketin doğru ismini bulursunuz. gdm3 olabilir :)
8
Tamam. Atladığınız yerden anlatıma devam edebilirsiniz.
Çok özür diliyorum, saatin de verdiği rehavetle yanlış okumuşum. öncekileri baştan yazdım ve ardından sudo apt install gdm yazdım. Gdm paketi için kurulum adayı yok diyor
9
Tamam. Atladığınız yerden anlatıma devam edebilirsiniz.
10
gdm3 seçmeniz gerekiyor. Ayrıca "install lightdm" değil "purge lightdm " olması lazım yaptığım anlatıma göre.
Lightdm yok diyordu onun için kaldırma işlemini yapmadı, ben de orayı atlayıp sonrakileri yazdım
Sayfa: [1] 2 3 ... 10